Nissin Di866 Mark II - Systémový blesk pre Canon

Nissin Di866 Mk.II je špičkovo vybavený profesionálny výkonný systémový blesk so smerným číslom 60 (ISO100), ktorý dokonale nasvieti scénu. Blesk je vybavený otočnou a výklopnou zoomovacou zábleskovou hlavicou rozptylkou a odrazkou.
Výrobca:
Nissin
Obj. čislo:
491403
Dostupnosť tovaru:
Predaj skončil
245,00 € 204,17 €

Nissin Di866 Mark II - Systémový blesk pre Canon

Nissin Di866 Mk.II je profesionálny špičkovo vybavený výkonný systémový blesk určený pre digitálne jednooké zrkadlovky, ktorý sa vyznačuje svojou všestrannosťou, TTL meraním, rýchlym a tichým dobíjaním a praktickou otočnou/výklopnou zoomovacou zábleskovou hlavicou s rozptylkou a odrazkou. Pre zabezpečenie dokonalej kompatibility je blesk vybavený systémom vlastnej kalibrácie TTL merania. Je možné ho používať rovnako pripojený na Hot-Shoe pätici fotoaparátov Canon ako aj voľne umiestnený do priestoru a spúšťaný na diaľku v TTL režime ako podriadenú zábleskovú jednotku. Tento šikovný univerzálny blesk v spolupráci s ostatnými bleskami v skupine, rozšíri vaše možnosti v oblasti kreatívneho nasvietenia fotografovanej scény. Vyniká výborným smerným číslom 40 (pri ISO100/35mm) a 60 (pri ISO100/105mm) a zoom hlavou pre pokrytie ohniskových vzdialeností v rozsahu od 24-200mm. Pri použití vstavanej rozptylky je možné fotografovať už od ohniskovej vzdialenosti 18mm.

Prednosti systémového blesku Nissin Di866 Mk.II:
• Dokonalé nasvietenie portrétnych a interiérových záberov
• Výkonný blesk a vysoká univerzálnosť konštrukcie
• Výklopná (o 90°) a otočná (o 90° do ľava a 180° do prava) zoomovacia záblesková hlavica so vstavanou rozptylkou a odrazkou
• Možnosť plného pokrytia uhla záberu od 18mm po 105mm a viac
• Smerné číslo blesku je výborných 60 (40 pri ISO100/35mm, alebo 60 pri ISO100/105mm)
• Možnosť nastaviť silu záblesku manuálne v až 22 úrovniach v rozmedzí od plného výkonu až po 1/128 plného výkonu a to po 1/3 EV krokoch
• Možnosť korekcie zábleskovej expozície o ±3 EV po 1/3 stupňoch EV
• Doba trvania záblesku je 1/300 – 1/30 000s
• Farebná teplota záblesku zodpovedá 5600K čo je ako pri prirodzenom dennom svetle
• Bezdrôtové diaľkové ovládanie v režime MASTER aj SLAVE pri umiestnení blesku mimo fotoaparát do priestoru
• Možnosť vytvárať kreatívne svetelné efekty
• Možnosť použitia so štandardnými digitálnymi zrkadlovkami Canon
• Rýchle, diskrétne a plne automatické fotografovanie s bleskom
• Napájanie štvoricou bežne dostupných batérií typu AA (LR6)
• Počet zábleskov na jednu sadu batérií sa pohybuje od 150 do 1500 zábleskov v závislosti na nastavenom výkone
• Vymeniteľný zásobník pre batérie Nissin BM-01 urýchľuje výmenu batérií
• Rýchle a bezhlučné znovu nabitie blesku pre ďalší záblesk za iba 0,1-5,5s
• Kovová pätica blesku
• Asistenčný lúč automatického zaostrenia pomocou oranžovej LED diody do vzdialenosti 0,7-10m
• Možnosť aktualizácie firmware a kalibrácie blesku
• Automatické prejdenie do pohotovostného režimu po 5min. nečinnosti a vypnutia po 30min. nečinnosti. Možnosť nastaviť vypnutie po 10, 15, 30, 45 a 60 min.
• Rozmery sú 74mm(Š) x 110mm(H) x 134mm(V) pri hmotnosti 380g
• Ako dodávané príslušenstvo je stojanček a mäkké puzdro


Praktické a rýchle použitie blesku Nissin Di866 Mk.II:
Blesk Nissin Di866 Mk.II veľmi jednoducho nasadíte na fotoaparát nasunutím do Hot-Shoe pätice fotoaparátu, zapnete ho, zamierite na fotografovaný objekt a stlačíte spúšť. Jeho špičkové fotografické technológie podporujú automatické zaostrovanie a TTL riadenie záblesku, vďaka čomu poskytujú za všetkých okolností prvotriedne výsledky. Vďaka TTL riadeniu sily záblesku sa vám podaria optimálne exponované zábery v úplne automatickom režime. Nissin Di866 Mk.II sa navyše vyznačuje jednoduchým a pohodlným ovládaním.

Všestrannosť blesku Nissin Di866 Mk.II:
Systémové blesky Nissin Di866 Mk.II sú profesionálnym všestranným vybavením vďaka ktorému dosiahnete zvýšenie kreatívnych možností svojej fototechniky. Chromatická teplota svetla záblesku je rovnaká ako chromatická teplota prirodzeného slnečného svetla. Vďaka tomu ho môžete bez najmenších problémov používať pri fotografovaní v exteriéroch za denného svetla - napríklad pre odstránenie tieňov pod stromami, alebo pre vyjasnenie objektov fotografovaných v protisvetle. S pomocou blesku môžete taktiež dosiahnuť efektu odlesku svetla v očiach fotografovaných osôb, alebo zmraziť veľmi rýchly pohyb fotografovaných objektov. Blesk je možné používať tiež k ovplyvneniu celkového kontrastu osvetlenia fotografovanej scény.


Konštrukcia systémového blesku Nissin Di866 Mk.II:
Profesionálna konštrukcia hlavy blesku s motorickým zoomovaní:
Na základe požiadavkou profesionálnych užívateľov je systémový blesk Nissin Di866 Mk.II vybavený novým aretačným tlačidlom pre otáčanie hlavy blesku. Hlavu blesku môžete otáčať v horizontálnom smere o 90° doľava a 180 do°prava, vyklápať v uhle až 90° smerom nahor. Vďaka takejto veľkej polohovateľnosti zábleskovej hlavy rozširuje blesk Nissin Di866 Mk.II možnosti pri práci s nepriamym zábleskom a ponúka viac možností rôznych uhlov osvetlenia. Reflektor blesku pokrýva obrazové uhly digitálnych objektívov s ohniskovými vzdialenosťami od 18 mm (pri použití vstavanej širokouhlej rozptylnej predsádky) do 105 mm (*). Pri použití objektívov s dlhšími ohniskovými vzdialenosťami zostává reflektor blesku v pozícii 105 mm. Hlava blesku je vybavená malou odraznou plôškou pre vyjasnenie tieňov napr. pod očnými oblúkmi, nosom a bradou.
* Ohniskové vzdialenosti objektívov pre klasické kinofilmové jednooké zrkadlovky je potrebné vynásobiť prepočtovým crop. faktorom 1,5x.

Motorické zoomovanie:
Vyžarovacie uhly reflektoru blesku sú automaticky upravované vzhľadom na aktuálnu ohniskovú vzdialenosť použitého objektívu. Vysoko presný krokový motor sleduje zmeny nastavenia zoomu objektívu rovnako rýchle ako u originálnych bleskov výrobcu fotoaparátu.

Farebný displej s automatickou zmenou orientácie zobrazovaných informácií:
Profesionálny systémový blesk Nissin Di866 Mk.II je vybavený farebným displejom s automatickou zmenou orientácie zobrazovaných informácií, ktorý ponúka jednoduchú a užívateľsky prívetivú voľbu funkcií blesku. Indikácia na farebnom displeji sa automaticky otáča do správnej orientácie v závislosti na orientácii fotoaparátu a ponúka k dispozícii šesť symbolov užívateľského rozhrania pre jednoduchú voľbu rôznych funkcií a menu - Auto (plne automatický režim), TTL (režim TTL), Manual/Av (manuálny zábleskový režim/automatický zábleskový režim Av) , Multi (stroboskopický zábleskový režim), Bezdrôtový zábleskový režim TTL (Master/Remote) a Custom Settings (Užívateľské nastavenia).

Pomocný zábleskový reflektor:
Profesionálny systémový blesk Nissin Di866 Mk.II je vybavený malým pomocným zábleskovým reflektorom (so smerné číslom 12), ktorý sa nachádza pod hlavným reflektorom. Tento malý blesk umožňuje vyjasnenie tieňov pri osvetlení nepriamym zábleskom hlavného blesku. Osvetlenie nepriamym zábleskom vedie ku vzniku tieňov pod očnými oblúkmi, pod nosom, pod bradou fotografovanej osoby a pomocný blesk slúži k zjemneniu a vyjasneniu týchto tieňov. Výkon pomocného blesku je možné nastaviť v rozmedzí od plného výkonu až po 1/128 plného výkonu.

Rýchle a tiché nabíjanie:
Niektoré blesky vydávajú pri nabíjaní kondenzátora nepríjemný zvuk, ktorý môže byť v niektorých prostrediach veľmi rušivým prvkom. Blesk Nissin Di866 Mk.II je vďaka oscilačnému napájaciemu obvodu produkujúcemu pri nabíjaní kondenzátora frekvencie nepočuteľné ľudským sluchom mimoriadne diskrétnym nástrojom nasvietenia fotografovanej scény. Navyše nový tichý motor reflektoru blesku sa vyznačuje výrazne tichšou prevádzkovú (70 dB a menej). Tichú prevádzku oceníte pri fotografovaní všade tam, kde by bol akýkoľvek zvuk rušivý – napr. v divadle, múzeu, kostole a pod.

Vysoko citlivé snímače bezdrôtovej prevádzky:
Vysoko výkonné snímače bezdrôtovej prevádzky pokrývajú okolie do vzdialenosti 25 m (v priamom smere). S využitím týchto snímačov je možné ľahko zaistiť osvetlenie viac zábleskovými jednotkami v rôznych prostrediach.

Pomocné svetlo AF:
V tme, alebo pri nízkej hladine okolitého osvetlenia systémový blesk Nissin Di866 Mk.II automaticky emituje oranžový svetelný raster, ktorý kontrastne osvetlí objekt a umožní AF zaostrovaciemu systému fotoaparátu jednoduchšie a presnejšie automaticky zaostriť.

Zásobník na batérie:
Pre rýchlu výmenu batérií je systémový blesk Nissin Di866 Mk.II vybavený vymeniteľným zásobníkom Nissin BM-01 na 4 AA batérie/akumulátory. V rámci balenia systémového blesku dostanete jeden takýto zásobník, no je možné si ich dokúpiť viac ako voliteľné príslušenstvo. Tento jednoduchý a praktický zásobník obsahuje štyri držiaky pre uchytenie tužkových batérií veľkosti AA v rovnakom smere, ktoré sú upravené tak, aby nebolo možné batérie vložiť chybným spôsobom. Správne vloženie batérií je tak zaručené aj za tmy.

Konektory pre externé zariadenia:
Nový systémový blesk Nissin Di 866 Mk.II je vybavený konektormi rôznych rozhraní. Patria medzi ne konektor pre vonkajší energetický zdroj, konektor s X-Synchro kontaktom, konektor servisného USB portu a káblový konektor X-Synchro (PC).
Konektor pre vonkajší energetický zdroj, ktorý spĺňa aj profesionálne nároky podporuje použitie externého energetického zdroja Nissin Power Pack PS-300. Vďaka nemu blesk dosiahne výrazne kratšie časy pre nabitie záblesku ako aj celkovú výdrž fotografovania s bleskom (počet zábleskov).
K dispozícii je tiež X-Synchro (PC) konektor pre pripojenie blesku štandardným synchronizačným káblom a synchronizačný 3,5mm jack konektor pre pripojenie do systému štúdiových bleskov.
Servisný USB port rieši problémy s nekompatibilitou firmware blesku, ktoré sú achilovou pätou mnohých neoriginálnych bleskov, ktoré majú problém s kompatibilitou zakaždým keď je na trh uvedený nový model fotoaparátu. Pre Nissin Di866 Mk.II to však vďaka servisnému USB portu vôbec nie je problémom, k dispozícii je totiž služba aktualizácie firmware. Vďaka nej si môžete aktualizovať firmware. Služba aktualizácie firmware je v závislosti na regiónu spoplatnená. Informácie týkajúce sa služby aktualizácie firmware vám poskytne miestny predajca.

Vodiace drážky pre upevnenie filtrov:
Systémový blesk Nissin Di866 Mk.II je vybavený vodiacimi drážkami pre upevnenie filtrov. Do vodiacich drážok v prednej časti zábleskovej hlavy blesku je možné upevniť farebné a difúzne filtre/predsádky.

Odolná pätka pre upevnenie blesku:
Profesionálny systémový blesk Nissin Di866 Mk.II je vybavený pevnou kovovou Hot-Shoe päticou blesku čo mu umožňuje jednoduchú montáž blesku a znižuje riziko poškodenia blesku pri manipulácii.


Funkcie systémového blesku Nissin Di866 Mk.II:
Najlepšie riešenie bezdrôtového zábleskového systému TTL:
Bezdrôtový zábleskový TTL režim profesionálneho systémového blesku Nissin Di866 Mk.II plne podporuje bezdrôtový zábleskový systém E-TTL/E-TTL II Canon. Blesk Nissin Di866 Mk.II môžete používať spoločne s originálnymi systémovými bleskami Nikon ako riadiaci (MASTER) aj podriadený (SLVE) blesk. Nissin Di866 Mk.II pracuje s analógovými aj digitálnymi zábleskovými systémami.

S analógovými zábleskovými systémami pracuje blesk Nissin Di866 Mk.II v manuálnom režime odpaľovanom riadiacim synchronizačným zábleskom (spolupráca s filmovými fotoaparátmi, štúdiovými bleskami), alebo v režime Av.
Manuálny zábleskový režim: Výkon záblesku môžete nastaviť manuálne v až 22 úrovniach od plného výkonu až po 1/128 plného výkonu, v krokoch po 1/3 EV. Na displeji blesku sa zobrazuje pracovná vzdialenosť platná pre hodnotu clony nastavenou na fotoaparátu.
Automatický zábleskový režim Av: Záblesková expozícia je riadená s využitím informácií vonkajšieho snímača na blesku (namiesto systému TTL). K dispozícii sú pracovné clony F1,4 až F16. Na displeji blesku sa zobrazuje pracovná vzdialenosť platná pre aktuálne nastavenie pracovnej clony na blesku a fotoaparáte.
Stroboskopický zábleskový režim: Umožňuje nastaviť výkon záblesku v rozmedzí 1/8 až 1/128 plného výkonu.

S digitálnymi zábleskovými systémami pracuje blesk Nissin Di 866 Mk.II v automatickom TTL systéme s meracími predzábleskami. Takto postavený bezdrôtový zábleskový systém vám ponúka slobodnú a veľmi kreatívnu prácu so skupinou bleskov pre kreatívne osvetlenie fotografovanej scény. V bezdrôtovom TTL režime dokáže blesk pracovať v úlohe riadiaceho (MASTER) aj podriadeného (SLAVE) režime. V režime riadiaceho blesku (MASTER) je blesk Nissin Di866 Mk.II umiestnený na fotoaparáte a dokáže pracovať naraz s až tromi skupinami bleskov A-C s až štyrmi kanálmi 1-4. V režime podriadeného blesku je blesk Nissin Di866 Mk.II umiestnený mimo fotoaparát v priestore a je synchronizovaný s riadiacim bleskom (MASTER) umiestnenom na fotoaparátu. Riadiacim bleskom (MASTER) v tomto prípade môže byť vstavaný blesk fotoaparátu, originálny systémový blesk Canon, alebo iný blesk Nissin (napr. aj model Nissin Di866 Mk.II). Podriadené blesky Nissin Di866 Mk.II môžu pracovať pri bezdrôtový režim TTL SLAVE v až 3 režimoch SLAVE:
Slave Digital (SD): Podriadený blesk Nissin Di866 Mk.II je synchronizovaný so systémom meracích predzábleskov. Riadiaci blesk (MASTER) na fotoaparáte sa nastaví na režim TTL (E-TTL/E-TTL II pri fotoaparátoch Canon).
Slave Film (SF): Podriadený blesk Nissin Di866 Mk.II je synchronizovaný s tradičným systémom jedného záblesku. Riadiaci blesk MASTER sa v tomto prípade nastaví na manuálny zábleskový režim M. Tento režim je vhodný pre štúdiové blesky. Je možné ho použiť aj s časom uzávierky B pre postupné osvetľovanie scény viacerými zábleskami a pre kombináciu so štandardnými bleskami dostupnými na trhu.
Wireless TTL: Podriadený blesk Nissin Di866 Mk.II je synchronizovaný s bezdrôtovým zábleskovým režimom REMOTE. V tomto režimu je potrebné nastaviť riadiaci blesk MASTER na komunikačný kanál 1 a skupinu A.

Špeciálne funkcie Nissin „MY TTL":
Úroveň TTL zábleskovej expozície je presne kalibrovaná podľa štandardov spoločnosti Nissin. Ak budete potrebovať túto štandardnú úroveň zábleskovej expozície zmeniť na vami preferovanou úroveň, môžete ju upraviť v rozmedzí ±3 EV v krokoch po 1/3 EV. Po vypnutí blesku sa predvolená hodnota uloží do pamäti ako nová štandardná hodnota zábleskovej expozície. Korekcia TTL zábleskovej expozície potom bude brať túto hodnotu ako počiatočnú hodnotu zábleskovej expozície. X synchro kontakt a externý synchronizačný konektor blesku Nissin Di866 Mk.II môžete používať v kombinácii s fotoaparátmi, ktoré nie sú vybavené štandardnými sánkami pre blesk so stredovým kontaktom. Niektoré fotoaparáty ponúkajú namiesto štandardných sánok na blesk iba synchronizačný konektor pre pripojenie blesku. Pre tieto typy fotoaparátov je blesk Nissin Di866 Mk.II vybavený externým synchronizačným konektorom s kontaktom X synchro.

Korekcia TTL zábleskovej expozície:
Zábleskovú expozíciu blesku je možné upravovať pomocou korekcie zábleskovej expozície (korekcia výkonu záblesku). Zatiaľ čo funkcia korekcie expozície na fotoaparáte ovplyvňuje celkovú expozíciu výslednej fotografie, tak korekcia zábleskovej expozície ovplyvňuje iba expozíciu hlavného fotografovaného objektu, s minimálnym vplyvom na expozíciu pozadia fotografie. Korekciu zábleskovej expozície je možné korigovať v rozsahu ±3 EV po 1/3 stupňoch EV.

Synchronizácia blesku s dlhými a krátkymi časmi uzávierky:
Profesionálny systémový blesk Nissin Di866 Mk.II podporuje synchronizáciu s rýchlymi časmi uzávierky a to až do 1/8000s. Vysoká rýchlosť uzávierky je doporučená pre fotografovanie na dennom svetle. Pri synchronizácii blesku na poslednú lamelu uzávierky odpáli blesk pracovný záblesk tesne pred zatvorením uzávierky. Použitie tejto funkcie pri pomalých rýchlostiach uzávierky spôsobí na fotografii viditeľné stopy na objektoch v pohybe.

Synchronizácia blesku na druhú lamelu uzávierky:
Fotoaparáty Canon umožňujú nastaviť blesk Nissin Di866 Mk.II do režimu synchronizácie odpálenia záblesku na druhou lamelu uzávierky. Blesk Nissin Di866 Mk.II je s touto synchronizáciou kompatibilný a spolupracuje s riadiacimi signálmi vysielanými príslušnými kompatibilnými modelmi fotoaparátov. Nissin Di866 Mk.II je vybavený štandardným 3,5mm jack konektorom a X (PC) konektorom pre synchronizáciu blesku.

Vysoký výkon:
Profesionálny systémový blesk Nissin Di866 Mk.II ponúka smerné číslo 60 (60 pri ISO100/105mm, alebo 40 ISO100/35 mm) - hodnoty sú platné pre obrazové pole veľkosti kinofilmu. Pre porovnanie: smerné čísla vstavaných bleskov v digitálnych jednookých zrkadlovkách sa pohybujú okolo hodnoty 16 pre ISO200.

Systém úspory energie:
Profesionálny systémový blesk Nissin Di866 Mk.II využíva pre úsporu energie dva systémy. V prípade nečinnosti v dĺžke 30 s sa blesk automaticky prepne do pohotovostného režimu a je možné ho znova aktivovať stlačením tlačidla spúšte fotoaparátu do polovice, alebo stlačením ľubovoľného tlačidla na blesku. Blesk sa dá nastaviť na automatické vypnutie v prípade nečinnosti viac ako 10, 15, 30, 45,alebo 60 minút. Pri nastavení blesku do podriadeného bezdrôtového režimu (SLAVE) pohotovostný režim nepracuje a blesk sa automaticky vypína po dobe nečinnosti v dĺžke 60 minút. Blesk umožňuje aktivovať možnosť vypnutia displeja pre šetrenie s energiou pri práci v bezdrôtovom režime.

Blokovanie zábleskovej expozície:
Nissin Di866 Mk.II podporuje blokovanie zábleskovej expozície FE lock (Canon). Podrobné informácie o týchto systémoch nájdete v návode na obsluhu fotoaparátu.

Redukcia červených očí:
Redukcia červených očí je k dispozícii iba v kombinácii s fotoaparátmi Canon. Aby sa zamedzilo sčervenaniu zreničiek pri hlavnom záblesku, odpáli blesk bezprostredne pred hlavným zábleskom a expozíciou fotografie tri krátke predzáblesky, ktoré spôsobia zúženie zreničiek fotografovaných osôb.

Špecifikácia Nissin Di866 Mark II - Systémový blesk pre Canon

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 245,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod