Objednávajte bezpečne on-line! Osobný odber e-shopu v prevádzke.

Nissin Di700 Air + Air 1 Kit - Systémový blesk pre Canon

Nissin Di700 je prvotriedne vybavený výkonný univerzálny systémový blesk so smerným číslom 48 (ISO100), ktorý dokonale nasvieti fotografovanú scénu. Blesk je vybavený otočnou a výklopnou zoomovacou zábleskovou hlavicou rozptylkou a odrazkou
Výrobca:
Nissin
Obj. čislo:
700AKITC
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
229,00 € 190,83 €
-+

Nissin Di700 Air + Air 1 Kit - Systémový blesk pre Canon

Nissin Di700 je praktický, kompaktný výborne vybavený výkonný systémový blesk určený pre digitálne jednooké zrkadlovky, ktorý sa vyznačuje svojou všestrannosťou, TTL meraním, rýchlym a tichým dobíjaním a praktickou otočnou/výklopnou zoomovacou zábleskovou hlavicou s rozptylkou a odrazkou. Pre zabezpečenie dokonalej kompatibility je blesk vybavený systémom vlastnej kalibrácie TTL merania. Je možné ho používať rovnako pripojený na Hot-Shoe pätici fotoaparátov Canon ako aj voľne umiestnený do priestoru a spúšťaný na diaľku v TTL režime ako podriadenú zábleskovú jednotku. Tento šikovný univerzálny blesk v spolupráci s ostatnými bleskami v skupine, rozšíri vaše možnosti v oblasti kreatívneho nasvietenia fotografovanej scény. Vyniká výborným smerným číslom 28 (pri ISO100/35mm) a 54 (pri ISO100/200mm) a zoom hlavou pre pokrytie ohniskových vzdialeností v rozsahu od 24-200mm. Pri použití vstavanej rozptylky je možné fotografovať už od ohniskovej vzdialenosti 18mm.

Prednosti systémového blesku Nissin Di700:
• Dokonalé nasvietenie portrétnych a interiérových záberov
• Výkonný blesk a vysoká univerzálnosť konštrukcie
• Výklopná (o 90°) a otočná (270°) zoomovacia záblesková hlavica so vstavanou rozptylkou a odrazkou
• Možnosť plného pokrytia uhla záberu od 18mm po 200mm a viac
• Smerné číslo blesku je výborných 48 (28 pri ISO100/35mm, alebo 54 pri ISO100/200mm)
• Možnosť nastaviť manuálne až 6 výkonov blesku – Plný výkon, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32
• Doba trvania záblesku je 1/800 – 1/30 000s
• Farebná teplota záblesku zodpovedá 5600K čo je ako pri prirodzenom dennom svetle
• Bezdrôtové diaľkové ovládanie v režime Slave, pri umiestnení blesku mimo fotoaparát do priestoru
• Možnosť vytvárať kreatívne svetelné efekty
• Možnosť použitia so štandardnými digitálnymi zrkadlovkami Nikon
• Rýchle, diskrétne a plne automatické fotografovanie s bleskom
• Napájanie štvoricou bežne dostupných batérií typu AA (LR6)
• Počet zábleskov na jednu sadu batérií sa pohybuje od 200 do 1500 zábleskov v závislosti na nastavenom výkone
• Vymeniteľný zásobník pre batérie Nissin BM-02 urýchľuje výmenu batérií
• Rýchle a bezhlučné znovu nabitie blesku pre ďalší záblesk za iba 0,1-4s
• Kovová pätica blesku
• Asistenčný lúč automatického zaostrenia pomocou oranžovej LED diody do vzdialenosti 0,7-6m
• Možnosť aktualizácie firmware a kalibrácie blesku
• Automatické prejdenie do pohotovostného režimu po 5min. nečinnosti a vypnutia po 30min. nečinnosti
• Rozmery sú 75mm(Š) x 115mm(H) x 140mm(V) pri hmotnosti 350g
• Ako dodávané príslušenstvo je stojanček a mäkké puzdro


Praktické a rýchle použitie blesku Nissin Di700:
Blesk Nissin Di700 veľmi jednoducho nasadíte na fotoaparát nasunutím do Hot-Shoe pätice fotoaparátu, zapnete ho, zamierite na fotografovaný objekt a stlačíte spúšť. Jeho špičkové fotografické technológie podporujú automatické zaostrovanie a TTL riadenie záblesku, vďaka čomu poskytujú za všetkých okolností prvotriedne výsledky. Vďaka TTL riadeniu sily záblesku sa vám podaria optimálne exponované zábery v úplne automatickom režime. Nissin Di700 sa navyše vyznačuje jednoduchým a pohodlným ovládaním.

Všestrannosť blesku Nissin Di700:
Systémové blesky Nissin Di700 sú profesionálnym všestranným vybavením vďaka ktorému dosiahnete zvýšenie kreatívnych možností svojej fototechniky. Chromatická teplota svetla záblesku je rovnaká ako chromatická teplota prirodzeného slnečného svetla. Vďaka tomu ho môžete bez najmenších problémov používať pri fotografovaní v exteriéroch za denného svetla - napríklad pre odstránenie tieňov pod stromami, alebo pre vyjasnenie objektov fotografovaných v protisvetle. S pomocou blesku môžete taktiež dosiahnuť efektu odlesku svetla v očiach fotografovaných osôb, alebo zmraziť veľmi rýchly pohyb fotografovaných objektov. Blesk je možné používať tiež k ovplyvneniu celkového kontrastu osvetlenia fotografovanej scény.

Kľúčové vlastnosti blesku Nissin Di700:
TTL riadenie záblesku:
Systémový blesk Nissin Di700 je kompatibilný so systémami riadenia zábleskovej expozície Nikon TTL. Tieto nové digitálne systémy TTL riadenia zábleskovej expozície ovládajú silu záblesku s vyššou presnosťou a spoľahlivosťou ako predchádzajúca generácia.

Profesionálna konštrukcia hlavy blesku:
Na základe požiadavkou profesionálnych užívateľov je systémový blesk Nissin Di700 vybavený novým aretačným tlačidlom pre otáčanie hlavy blesku. Hlavu blesku môžete otáčať v horizontálnom smere o 180° doprava aj doľava, vyklápať v uhle až 90° smerom nahor a v uhle 7° smerom nadol (pre makrofotografii). Vďaka takejto veľkej polohovateľnosti zábleskovej hlavy rozširuje blesk Nissin Di700 možnosti pri práci s nepriamym zábleskom a ponúka viac možností rôznych uhlov osvetlenia. Reflektor blesku pokrýva obrazové uhly digitálnych objektívov s ohniskovými vzdialenosťami od 18 mm (pri použití vstavanej širokouhlej rozptylnej predsádky) do 200 mm (*). Pri použití objektívov s dlhšími ohniskovými vzdialenosťami zostává reflektor blesku v pozícii 200 mm. Hlava blesku je vybavená malou odraznou plôškou pre vyjasnenie tieňov napr. pod očnými oblúkmi, nosom a bradou.
(*) Ohniskové vzdialenosti objektívov pre klasické kinofilmové jednooké zrkadlovky je potrebné vynásobiť prepočtovým crop. faktorom 1,5x.

Motorické zoomovanie:
Vyžarovacie uhly reflektoru blesku sú automaticky upravované vzhľadom na aktuálnu ohniskovú vzdialenosť použitého objektívu. Vysoko presný krokový motor sleduje zmeny nastavenia zoomu objektívu rovnako rýchle ako u originálnych bleskov výrobcu fotoaparátu.

Bezdrôtový zábleskový systém TTL:
Bezdrôtový zábleskový režim systémového blesku Nissin Di700 pracuje s analógovými (jeden záblesk) aj digitálnymi (meracie predzáblesky) zábleskovými systémami. K dispozícii je šesť manuálne nastaviteľných výkonov záblesku (po 1/2 stupňoch EV). Pri umiestnení blesku Nissin Di700 mimo fotoaparát je blesk synchronizovaný s hlavným bleskom (MASTER) na fotoaparátu. Tento bezdrôtový zábleskový režim sa nazýva podriadený režim (SLAVE) a je často využívaný pre kreatívnu prácu so zábleskovým svetlom. Mimo fotoaparát je možné umiestniť jeden, alebo viac bleskov Nissin Di700. Ako hlavní blesk (MASTER) je možné použiť vstavaný blesk fotoaparátu, originálny blesk výrobcu fotoaparátu, alebo iný blesk Nissin (napr. aj model Nissin Di700). Umiestnenie blesku mimo fotoaparát umožňuje vytvárať rôzne svetelné efekty. Pri využití viacerých bleskov Nissin Di700 tak môžete dosiahnuť profesionálnych výsledkov v oblasti kreatívneho zábleskového osvetlenia. Bezdrôtový režim TTL SLAVE umožňuje zapojiť tri skupiny bleskov A-C s až štyrmi kanálmi 1-4. K dispozícii sú až 3 režimy SLAVE:
Slave Digital (SD): Podriadený blesk Nissin Di700 je synchronizovaný so systémom meracích predzábleskov. Riadiaci blesk MASTER na fotoaparáte sa nastaví na režim TTL (i-TTL pri fotoaparátoch Nikon).
Slave Film (SF): Podriadený blesk Nissin Di700 je synchronizovaný s tradičným systémom jedného záblesku. Riadiaci blesk MASTER sa v tomto prípade nastaví na manuálny zábleskový režim M. Tento režim je vhodný pre štúdiové blesky. Je možné ho použiť aj s časom uzávierky B pre postupné osvetľovanie scény viacerými zábleskami a pre kombináciu so štandardnými bleskami dostupnými na trhu.
Wireless TTL: Podriadený blesk Nissin Di700 je synchronizovaný s bezdrôtovým zábleskovým režimom REMOTE. V tomto režimu je potrebné nastaviť riadiaci blesk MASTER na komunikačný kanál 1 a skupinu A.

Korekcia TTL zábleskovej expozície:
Zábleskovú expozíciu blesku je možné upravovať pomocou korekcie zábleskovej expozície (korekcia výkonu záblesku). Zatiaľ čo funkcia korekcie expozície na fotoaparáte ovplyvňuje celkovú expozíciu výslednej fotografie, tak korekcia zábleskovej expozície ovplyvňuje iba expozíciu hlavného fotografovaného objektu, s minimálnym vplyvom na expozíciu pozadia fotografie. Korekciu zábleskovej expozície je možné korigovať v rozsahu ±2 EV po 1/2 stupňoch EV.

Špeciálne funkcie Nissin „MY TTL":
Úroveň TTL zábleskovej expozície je presne kalibrovaná podľa štandardov spoločnosti Nissin. Ak budete potrebovať túto štandardnú úroveň zábleskovej expozície zmeniť na vami preferovanou úroveň, môžete ju upraviť v rozmedzí ±0,75 EV v krokoch po 1/4 EV. Po vypnutí blesku sa predvolená hodnota uloží do pamäti ako nová štandardná hodnota zábleskovej expozície. Korekcia TTL zábleskovej expozície potom bude brať túto hodnotu ako počiatočnú hodnotu zábleskovej expozície. X synchro kontakt a externý synchronizačný konektor blesku Nissin Di700 môžete používať v kombinácii s fotoaparátmi, ktoré nie sú vybavené štandardnými sánkami pre blesk so stredovým kontaktom. Niektoré fotoaparáty ponúkajú namiesto štandardných sánok na blesk iba synchronizačný konektor pre pripojenie blesku. Pre tieto typy fotoaparátov je blesk Nissin Di700 vybavený externým synchronizačným konektorom s kontaktom X synchro.

Ďalšie vybavenie blesku Nissin Di700:
Vysoký výkon:
Systémový blesk Nissin Di700 ponúka smerné číslo 48 (28 pri ISO100/35mm, alebo 54 ISO100/200 mm) - hodnoty sú platné pre obrazové pole veľkosti kinofilmu. Pre porovnanie: smerné čísla vstavaných bleskov v digitálnych jednookých zrkadlovkách sa pohybujú okolo hodnoty 16 pre ISO200).

Nastaviteľný výkon záblesku:
Pri použití blesku v manuálnom režimu je k dispozícii šesť voliteľných výkonov záblesku. Výkon záblesku je možné nastavovať od plného výkonu až do 1/32 plného výkonu, v krokoch po 1 EV.

Synchronizácia blesku s dlhými a krátkymi časmi uzávierky:
Systémový blesk Nissin Di700 podporuje synchronizáciu s rýchlymi časmi uzávierky a to až do 1/8000s. Vysoká rýchlosť uzávierky je doporučená pre fotografovanie na dennom svetle. Pri synchronizácii blesku na poslednú lamelu uzávierky odpáli blesk pracovný záblesk tesne pred zatvorením uzávierky. Použitie tejto funkcie pri pomalých rýchlostiach uzávierky spôsobí na fotografii viditeľné stopy na objektoch v pohybe.

Synchronizácia blesku na druhú lamelu uzávierky:
Fotoaparáty Canon umožňujú nastaviť blesk Nissin Di700 do režimu synchronizácie odpálenia záblesku na druhou lamelu uzávierky. Blesk Nissin Di700 je s touto synchronizáciou kompatibilný a spolupracuje s riadiacimi signálmi vysielanými príslušnými kompatibilnými modelmi fotoaparátov. Nissin Di700 je vybavený štandardným 3,5mm jack konektorom a X (PC) konektorom pre synchronizáciu blesku.

Systém úspory energie:
Systémový blesk Nissin Di700 využíva pre úsporu energie dva systémy. V prípade nečinnosti v dĺžke 5 minút sa blesk automaticky prepne do pohotovostného režimu a je možné ho znova aktivovať stlačením tlačidla spúšte fotoaparátu do polovice, alebo stlačením ľubovoľného tlačidla na blesku. V prípade nečinnosti viac ako 30 minút sa blesk automaticky vypne. Pri nastavení blesku do podriadeného bezdrôtového režimu (SLAVE) pohotovostný režim nepracuje a blesk sa automaticky vypína po dobe nečinnosti v dĺžke 60 minút.

Pomocné svetlo AF:
V tme, alebo pri nízkej hladine okolitého osvetlenia automaticky emituje systémový blesk Nissin Di700 oranžový svetelný raster, ktorý kontrastne osvetlí objekt a umožní fotoaparátu jednoduchšie a presnejšie automaticky zaostriť.

Vodiace drážky pre upevnenie filtrov:
Systémový blesk Nissin Di700 je vybavený vodiacimi drážkami pre upevnenie filtrov. Do vodiacich drážok v prednej časti zábleskovej hlavy blesku je možné upevniť farebné a difúzne filtre/predsádky.

Blokovanie zábleskovej expozície:
Nissin Di700 podporuje blokovanie zábleskovej expozície FE lock (Nikon). Podrobné informácie o týchto systémoch nájdete v návode na obsluhu fotoaparátu.

Redukcia červených očí:
Redukcia červených očí je k dispozícii iba v kombinácii s fotoaparátmi Nikon. Aby sa zamedzilo sčervenaniu zreničiek pri hlavnom záblesku, odpáli blesk bezprostredne pred hlavným zábleskom a expozíciou fotografie tri krátke predzáblesky, ktoré spôsobia zúženie zreničiek fotografovaných osôb.

Konektor pre externé služby, ktorý splňuje aj profesionálne nároky:
Systémový blesk Nissin Di700 je vybavený konektorom pre externý zdroj energie. V kombinácii s externým zdrojom energie Nissin Power Pack PS 8/PS300 ponúka blesk výrazne kratšiu dobu nabíjania blesku a zvyšuje počet dosiahnuteľných zábleskov. K dispozícii je tiež X (PC) konektor pre pripojenie blesku štandardným synchronizačným káblom a synchronizačný 3,5mm jack konektor pre pripojenie do systému štúdiových bleskov.

Konštrukcia umožňujúca rýchlu výmenu zásobníka na batérie:
Nový blesk využíva koncepciu rýchlo výmenného zásobníka batérií podobne ako blesk Nissin Di866 Mark II. Zásobník batérií Nissin BM-02 je úplne novej konštrukcie a perfektne doplňuje štýlový vzhľad blesku Nissin Di700. Zásobník batérií pre Di700 nie je kompatibilný s Nissin Battery Magazine BM-01.

Špecifikácia Nissin Di700 Air + Air 1 Kit - Systémový blesk pre Canon

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 229,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod