Nikon Nikkor Z 28–75 mm f/2,8

Objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 sa môže pochváliť všestranným rozsahom ohniskových vzdialeností od širokouhlého záberu až po krátky teleobjektív, vysokou konštantnou svetelnosťou a presným zaostrovaním. Od pouličných scén cez krajinu až po portréty – je to skvelý objektív na bežné fotografovanie pre používateľov fotoaparátov Nikon Z, ktorí chcú rozvinúť svoju kreativitu.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JMA717DA
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
989,00 824,17 €
-+
Novinka

Nikon Nikkor Z 28–75 mm f/2,8

Vďaka ľahkej konštrukcii a ostrej optike umožňuje objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 zachytiť vynikajúce snímky všetkého, čo ľudí inšpiruje. Všestranný rozsah zoomu pokrýva množstvo klasických ohniskových vzdialeností, zatiaľ čo konštantná svetelnosť f/2,8 poskytuje väčšiu slobodu pri skúšaní nových nápadov: používatelia môžu jednoducho zachytiť atmosféru v situáciách so slabým svetlom, alebo skúmať kreatívny potenciál malej hĺbky ostrosti. Môžu tiež snímať s kratšími časmi uzávierky s využitím prirodzeného svetla a „zmraziť“ pohyb.

Objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 zaostruje rýchlo a presne, dokonca aj pri snímaní zblízka, a vykresľuje nádherný bokeh, ktorý používateľom umožňuje posunúť portréty na vyššiu úroveň. Tento objektív pre plnoformátové fotoaparáty radu Z je tiež vhodný na snímanie videosekvencií: rozsah zoomu možno využiť na snímanie širokých situačných záberov a záberov so stredným priblížením. Výhodou je eliminovanie zmeny uhla záberu pri zaostrovaní (focus breathing).

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 28-75mm f/2.8:
- Štandardný rozsah zoomu: zahrňte väčšiu časť scény na 28 mm ohnisku. Vytvárajte pôsobivé portréty so 75 mm ohniskovou vzdialenosťou.

- Svetelnosť f/2,8: vysoká konštantná svetelnosť objektívu umožňuje dosiahnuť konzistentnú expozíciu v celom rozsahu zoomu a vytvárať jasné snímky aj v slabom svetle. Používatelia môžu tiež snímať s kratšími časmi uzávierky s využitím prirodzeného svetla.

- Nádherný bokeh: veľký bajonet Nikon Z, svetelnosť f/2,8 a clona s 9 lamelami produkujú nádherne jemný a prirodzene vyzerajúci bokeh.

- Skvelý pri snímaní zblízka: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť je iba 0,19 m na 28 mm ohnisku a 0,39 m pri ohniskovej vzdialenosti 75 mm.

- Rýchle a presné zaostrovanie: zaostrovanie je plynulé, tiché a absolútne presné – dokonca aj pri fotografovaní zblízka.

- Nádherné videosekvencie: zmena uhla záberu pri zaostrovaní je eliminovaná, takže zaostrenie možno meniť bez viditeľného vplyvu na uhol záberu. Plynulé ovládanie clony umožňuje zachytiť nádherné, prirodzene vyzerajúce zmeny jasu.

- Intuitívne ovládanie: ovládací prstenec s plynulým pohybom bez aretovaných polôh možno používať na presné manuálne zaostrovanie alebo na nastavenie citlivosti ISO či korekcie expozície.

- Odolnosť proti prachu a vlhkosti: objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 je odolný voči prachu a kvapkajúcej vode1 a má povrchovú úpravu, ktorá uľahčuje čistenie objektívu.

Špecifikácie:
Typ: Bajonet Nikon Z
Formát: FX
Ohnisková vzdialenosť: 28 – 75 mm
Svetelnosť objektívu: f/2,8
Najvyššie clonové číslo: f/22
Konštrukcia objektívu: 15 prvkov v 12 skupinách (vrátane 1 super ED optického člena, 1 prvku zo skla ED a 3 asférických prvkov)
Zaostrovací systém: Vnútorné zaostrovanie
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: na 28 mm ohnisku: 0,19 m, na 35 mm ohnisku: 0,22 m, na 50 mm ohnisku: 0,3 m, na 75 mm ohnisku: 0,39 m (merané od obrazovej roviny)
Počet lamiel clony: 9 (okrúhly otvor clony)
Rozsah clony: f/2,8 až 22
Priemer filtrového závitu: 67 mm (P = 0,75 mm)
Priemer × dĺžka (od bajonetu objektívu): Približne 75 mm × 120,5 mm
Hmotnosť: Približne 565 g
Automatické zaostrovanie: Áno
Zaostrovanie: Automatické, manuálne
Dodávané príslušenstvo: Kryt objektívu LC-67B (predný kryt), kryt objektívu LF-N1 (zadný kryt), slnečná clona objektívu HB-93A, puzdro na objektív CL-C2

Špecifikácia Nikon Nikkor Z 28–75 mm f/2,8

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 989,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod