Objednávajte bezpečne on-line! Osobný odber e-shopu v prevádzke.

Nikon EDG FIELDSCOPE 85-A VR Uhlový monokulárny ďalekohľad - Telo

Nikon EDG FIELDSCOPE 85-A VR je stabilizovaný profesionálny uhlový monokulárny ďalekohľad prvotriednej kvality radu EDG FIELDSCOPE VR. Predstavuje top model v ponuke, ktorý poskytuje mimoriadnu optickú kvalitu v odolnom robustnom tele.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
BDA135YA
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 5 dní
4 299,00 € 3 582,50 €
-+

Nikon EDG FIELDSCOPE 85-A VR Uhlový monokulárny ďalekohľad - Telo

BALENIE MONOKULÁRNEHO ĎALEKOHĽADU NEOBSAHUJE OKULÁR! BEZ VHODNÉHO OKULÁRU NIE JE MOŽNÉ S MONOKULÁRNYM ĎALEKOHĽADOM PRACOVAŤ!

Nikon EDG FIELDSCOPE 85-A VR je stabilizovaná verzia profesionálneho uhlového monokulárneho ďalekohľadu Nikon EDG FIELDSCOPE 85-A. Tento nový model predstavuje top model v ponuke a sú zároveň prvými monokulárnymi ďalekohľadmi na svete, ktoré sú vybavené technológiou optickej redukcie vibrácií. Technológia optickej stabilizácie obrazu a ovládací algoritmus redukcie vibrácií vychádza zo skúsenosti spoločnosti Nikon s optickou stabilizáciou použitou v objektívoch NIKKOR, ktorá je založená na dômyselnom mechanizme VR spoločnosti Nikon, optimalizovanom pre tieto objektívy.
Funkcia redukcie vibrácií presne kompenzuje externé vibrácie spôsobené vetrom, manipuláciou so samotným monokulárnym ďalekohľadom a inými vplyvmi prostredia. Stabilizátor obrazu zjednodušuje kompozíciu redukciou vibrácií spôsobených pri bežnom pozorovaní na približne 1/8*2 rozmazania obrazu. Vedľajším efektom je zvýšenie presnosti zaostrovania a to aj pri použití manuálneho zaostrovania pre digiscoping so super-teleobjektívmi. Účinok systému stabilizácie je ekvivalentný zrýchleniu času uzávierky približne o 2 stupne*2 a je účinný najmä pri použití systému digiscoping v zlých svetelných podmienkach, alebo napríklad keď je vietor. Pre napájanie systému optickej stabilizácie výrobca zvolil ako zdroj bežné batérie typu AA, ktoré sú voľne dostupné kdekoľvek, čím nie ste odkázaný na prítomnosť elektrickej siete ako pri akumulátoroch.
Optická sústava monokulárneho ďalekohľadu Nikon EDG FIELDSCOPE 85-A VR sa spolieha na osvedčené optické členy zo špeciálneho nízko rozptylového ED skla (skla s extrémne nízkym rozptylom) spoločnosti Nikon. Tieto ED optické členy zaručujú mimoriadnu ostrosť a prirodzenú kryštáľovo čistú reprodukciu farieb vďaka potláčaniu efektu chromatickej aberácie. Strechové hranoly sú vybavené vrstvami fázovej korekcie, ktoré zabezpečujú schopnosť vysokého rozlíšenia optiky.
Samotná konštrukcia monokulárneho ďalekohľadu je mimoriadne robustná, odolná voči nárazom a utesnená. Telo monokuláru je vyrobené z horčíkovo-hliníkových zliatin a je utesnené O krúžkami voči vode a prachu a to až do hĺbky 2m po dobu 10 min. Tubus monokuláru je vyplnený pomocou dusíkovej náplne, ktorou výrobca vytláča a eliminuje prítomnosť atmosférickej vlhkosti vo vnútri čím efektívne a spoľahlivo zabraňuje zahmlievaniu vnútorných stien optických členov. V prednej časti monokuláru sa nachádza vstavaná slnečná clona a na jeho spodnej strane nájdete až tri otvory so statívovým závitom pre optimálne a vyvážené upevnenie na statíve.

Vlastnosti ďalekohľadu Nikon EDG FIELDSCOPE 85-A VR:

• Prvý monokulár FIELDSCOPE na svete so systémom optickej redukcie vibrácií spoločnosti Nikon (od októbra 2011)
• Počas pozorovania systém redukuje vibrácie približne na 1/8*2 a pri použití systému digiscoping ponúka čas uzávierky dlhší približne o 2 expozičné stupne stupne*2
• Jednoduché ovládanie funkcie VR: po otočení gombíkom aretácie redukcie vibrácií sa funkcia aktivuje jedným stlačením tlačidla redukcie vibrácií
• Funkcia redukcie vibrácií sa automaticky vypne približne 30 minút po jej aktivácii (funkcia automatického vypnutia)
• Sú použité bežné batérie typu AA
• Sklá s extrémne nízkym rozptylom (ED) umožňujú korekciu chromatickej aberácie a jasnejší a ostrejší obraz
• Strechové hranoly s fázovo-korekčnými vrstvami zaručujú vysoké rozlíšenie
• Všetky objektívy a hranoly sú viacnásobne povrstvené pre nezvyčajne jasný obraz
• Veľká šošovka objektívu (85 mm) s jasnejším zorným poľom.
• Ekologické sklá bez olova a arzénu.
• Vodotesné (10 minút v hĺbke 2 m/6,6 stôp)*3 telo s dusíkovou náplňou proti zahmlievaniu (spoje tela s okulárom a tela s držiakom batérie sú vodotesné*4)
• Štýlový dizajn
• Tri otvory na skrutku upevnenia statívu na flexibilné upevnenie. Optimálne vyváženie bolo dosiahnuté vďaka počítačovému návrhu (CAE)
• Exkluzívne pre monokuláry EDG FIELDSCOPE je určených sedem rôznych verzií okulárov, dodávaných ako doplnková výbava
• Vstavaná výsuvná slnečná clona chráni šošovku objektívu

Špecifikácie ďalekohľadu Nikon EDG FIELDSCOPE 85-A VR:
Typ monokulára: Uhlový
Zväčšenie: Závislé na použitom okuláre
Priemer objektívu: 85mm
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 5,0m
Optické vrstvy, optika: Viacnásobná antireflexná úprava optiky, vrstvy pre fázovú korekciu.
Typ upevnenia: Bajonetové
Slnečná clona: Vstavaná výsuvná slnečná clona
Hmotnosť: 2400g (bez batérií)
Dĺžka: 398mm
Výška: 141mm
Šírka: 104mm
Vodotesnosť: 2m (max. 10min.)


*1 Od októbra 2011
*2 Podľa meracej normy Nikon FIELDSCOPE (pri použití so statívom)
*3 Výrobok nie je určený na použitie pod vodou
*4 Vodovzdornosť: Podľa skúšok v prostredí ekvivalentnom vode (1 mm za minútu) – pád z výšky viac ako 200 mm na 10 minút (v priebehu bežného používania pri správnom upevnení okulára k telu).

Špecifikácia Nikon EDG FIELDSCOPE 85-A VR Uhlový monokulárny ďalekohľad - Telo

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 4 299,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod