Nikon D7200 + AF-S DX Nikkor 18-105mm G ED VR +4x Čist. sním. a fotokurz! + CASHBACK 75€!


Využite zimný Nikon CASHBACK a pri kúpe tohto fotoaparátu si získajte späť až 75€! Akcia platí od 24.10.2017 do 31.1.2018. Podmienkou získania CASHBACKu je registrácia fotoaparátu najneskôr do 15.2.2018. Pre registráciu a viac informácii o akcii navštívte www.nikoncashback.sk.

K fotoaparátu dostanete poukaz na kurz "Základy fotografovania a ovládania fotoaparátu Nikon" v hodnote 69€,- ZADARMO! + poukaz na 4 čistenia snímača ZADARMO!

Nikon D7200 je špičková digitálna zrkadlovka pre pokročilých amatérov, použiteľná ako záložné telo aj pre profesionálov. V utesnenom tele ponúka 24,2 MPix CMOS snímač formátu DX, obrazový procesor EXPEED 4, 51 bodový AF a rýchlosť až 6 obr.
Výrobca:
Nikon
Obj. číslo:
VBA450K001
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 299,00 € 1 199,00 € 1 082,50 € 999,17 €
-+
Akcia

Nikon D7200 + AF-S DX Nikkor 18-105mm G ED VR +4x Čist. sním. a fotokurz! + CASHBACK 75€!

Nikon D7200 je prekvapivo ľahká, robustná a kompaktná zrkadlovka s utesneným telom vybavený množstvom funkcií, ktorá prináša profesionálny výkon formátu DX a rozširuje hranice vašich fotografických možností. Nikon D7200 vychádza z obľúbeného modelu Nikon D7100 a rovnako ako on nevyužíva v konštrukcii svojho úplne nového 24,2 MPix CMOS snímača formátu DX optický antialiasingový filter (OLPF). To umožňuje naplno využiť možnosti objektívov Nikkor a dokonale zachytiť aj tie najjemnejšie štruktúry s vysokou ostrosťou. Systém automatického zaostrovania (AF) Multi-CAM 3500 II využíva 51 zaostrovacích bodov a poskytuje rýchle a mimoriadne presné zaostrenie záberu na profesionálnej úrovni. Táto výkonná jednooká zrkadlovka s výbornými parametrami je odolná voči vode a prachu, má vrchný a zadný kryt zo zliatiny horčíka, fotografuje frekvenciou až 6 obr./s, prináša inovatívnu funkciu 1,3-násobného orezania z formátu DX a má natívnu citlivosť snímača kalibrovanú v rozpätí ISO 100 – 25 600, čo umožňuje vytvárať skvelé zábery aj v slabo osvetlenom prostredí či pri rýchlo sa pohybujúcom objekte. Fotografujte pomocou hľadáčika, alebo v režime živého náhľadu, využívajte špeciálne efekty v reálnom čase na statické fotografie aj na videosekvencie v rozlíšení Full HD, posielajte súbory bezdrôtovo* do vášho inteligentného zariadenia a zdieľajte ich na sociálnych sieťach – toto všetko bezproblémovo zvládnete s novým fotoaparátom D7200. Tento kitový set obsahuje samotnú jednookú digitálnu zrkadlovku Nikon D7200 a základný setový objektív Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR.

24,2 MPix CMOS snímač formátu DX bez OLPF:
Nikon D7200 využíva pre dosiahnutie extrémnej ostrosti fotografií aj v tých najmenších detailoch podobnú technológiu snímača ako jeho predchodca Nikon D7100. Úplne nový vysokovýkonný 24,2 MPix CMOS snímač formátu DX nie je v porovnaní so štandardnými snímačmi vybavený optickým nízkofrekvenčným filtrom tzv. antialiasing filtrom (Optical Low Pass Filter – OLPF). Táto zmena výraznou mierou prispela k zvýšeniu hranovej ostrosti fotografií a to aj v tých najmenších detailoch.

Obrazový procesor Nikon EXPEED 4:
Nový vysokovýkonný obrazový procesor Nikon EXPEED 4 tvorí spolu s výborným 24,2 MPix CMOS snímačom jadro fotoaparátu Nikon D7200. Nikon EXPEED 4 zaručuje vysokorýchlostnú prevádzku, rýchle reakcie fotoaparátu, energeticky šetrnú prevádzku, presnú reprodukciu farieb a zvýšenú redukciu šumu.

Citlivosť ISO 100 – 25 600 s možnosťou rozšírenia v monochromatickom režime na 102 400:
Nikon D7200 umožňuje fotografovať pri natívnej citlivosti snímača kalibrovanej v rozsahu hodnôt ISO 100 – 25 600. V prípade, že ste nútený fotografovať pri nedostatočných svetelných podmienkach a hodnota ISO 25 600 vám už neumožňuje využívať rozumné expozičné časy, je možné využiť digitálne zvýšenie citlivosti v monochromatickom režime na hodnotu Hi 1 (zodpovedá ISO 51 200) a Hi 2 (zodpovedá ISO 102 400).

Profesionálny systém automatického zaostrovania:
Oproti predchodcovi využíva novinka Nikon D7200 profesionálny zdokonalenú verziu zaostrovacieho AF systému Advancet Multi-CAM 3500DX II, ktorý je zdokonalený a prevzatý pôvodne z profesionálneho modelu Nikon D300s/D7100 s 51 zaostrovacími bodmi, z čoho je 15 krížových pre rýchle a presné automatické zaostrenie. Systém automatického zaostrovania fotoaparátu Nikon D7200 je tak špičkou vo svojej triede a zaostrí na cieľ s neuveriteľnou presnosťou. Vďaka citlivosti až do hodnoty –3 EV je zameranie objektu vynikajúce aj v situáciách so slabým osvetlením.

Sériové fotografovanie frekvenciou 6 obr./s:
Sériové fotografovanie si zachovalo rovnakú rýchlosť ako v prípade predošlého modelu a to 6 obr./s. Dosiahnuť takto vysokú hodnotu sériového fotografovania sa podarilo udržať aj vďaka spolupráce nového obrazového procesora s vylepšeným profesionálnym AF systémom Advancet Multi-CAM 3500DX II. Vďaka týmto technológiám už nie je problém zachytiť každý rýchly pohyb. Pri krop faktore 1,3x dokáže Nikon D7200 kontinuálne fotografovať pri frekvencii až 7obr./s. Veľká vyrovnávacia pamäť fotoaparátu znamená, že môžete zachytiť až 27 12-bitových snímok vo formáte RAW a až 100 fotografií v maximálnej kvalite a vo formáte JPEG v jednej vysokorýchlej sérii.2

Neobmedzené sériové fotografovanie:
V režime sériového fotografovania s časom uzávierky 4 sekundy alebo dlhším a môžete zaznamenať toľko fotografií, koľko dovolia vaše pamäťové karty a výdrž batérie.

Funkcia 1,3-násobného orezania, rozšírenie možností formátu DX:
Novinkou je funkcia 1,3x cropu, ktorá prináša efekt extra teleobjektívu, zvýšenie rýchlosti sériového fotografovania až na 7 obr./s a mimoriadne široká oblasť automatického zaostrenia. Daňou za tieto výhody je zníženie rozlíšenia fotografií na približne 14 MPix.

2 016-pixelový snímač merania RGB s rozpoznaním scén:
Fotoaparát je rovnako ako predchádzajúci model vabavený 2016 Pix RGB snímačom merania expozície so schopnosťou rozpoznávania fotografovanej scény. Tento snímač zabezpečuje mimoriadne presné meranie hodnoty expozície, optimalizuje automatickú expozíciu (AE), automatické zaostrovanie (AF) a vyváženie bielej farby (AWB) pre dosiahnutie najvyššej možnej presnosti.

Funkcia D-movie v rozlíšení Full HD s rôznymi formátmi obrazu:
Nikon D7200 umožňuje natáčať plynulý záznam videosekvencií v rozlíšení Full-HD (1 920 x 1 080) pri frekvenciách 24p/25p/30p prípadne pri 50p/60p v režime 1,3x, ktoré vám umožní predĺžiť ohniskovú vzdialenosť použitého objektívu. Fotoaparát ponúka čistý výstup HDMI a simultánny záznam videosekvencií s plným rozlíšením vo fotoaparáte a na externý rekordér.

Sloboda pri zaznamenávaní videosekvencií:
Nikon D7200 vám vo videu umožňuje prevziať úplnú kontrolu nad stopážou a ďalšími nastaveniami. Plynule prechádzajte medzi tmavými a svetlými oblasťami v režime M s automatickým nastavením citlivosti ISO. Natáčajte so zobrazením preexponovaných oblastí na monitore fotoaparátu, aby ste videli, kde presne sú preexponované oblasti. Použite nastavenie Flat systému Picture Control na jednoduchšie farebné korekcie pri úpravách. Špeciálna ponuka videosekvencií umožňuje ukladať všetky nastavenia videosekvencií na jednom mieste.

Ovládanie zvuku na úrovni Hi-Fi:
Pri natáčaní videosekvencií Vám fotoaparát Nikon D7200 umožní zaznamenávať zvukom s vynikajúcim možnostiam na ovládanie zvuku. Môžete vybrať rozsah zvuku (široký/hlas) a znížiť hluk spôsobený vetrom pri zaznamenávaní pomocou vstavaného mikrofónu. Bezdrôtový mikrofón Nikon ME-1 zaznamenáva vysokokvalitný zvuk zo vzdialenosti až 50 metrov a zaručuje tak maximálnu slobodu pri zaznamenávaní zvuku priamo zo zdroja.

Brilantne jasný a výkonný optický hľadáčik:
Výkonný hľadáčik je osadený pentaprismatickým optickým hranolom v rovine očí s približne 100 % pokrytím obrazového poľa a 0,94x zväčšením. Hľadáčik je vybavený organickým elektroluminiscenčným zobrazovacím prvkom na jasné vysokokontrastné zobrazenie informácií s nízkou spotrebou energie.

Výkonný LCD monitor s vysokým rozlíšením:
Zadnej strane kraľuje veľký LCD monitor s uhlopriečkou 3,2“ (8 cm) s mimoriadne jemným rozlíšenie 1 228 800 Pix, so širokým pozorovacím uholom 170° a vybavený výkonnou TFT technológiou zabezpečujúcou čitateľnosť displeja aj na slnku.

Odolné praktické telo s krytmi zo zliatiny horčíka:
Nikon D7200 ponúka malé kompaktné a ergonomicky tvarované telo s hmotnosťou len 765g (spolu s batériou a pamäťovou kartou), ktoré je utesnené voči prachu a vplyvom počasia. Vrchný a zadný kryt zo zliatiny horčíka zlepšuje odolnosť fotoaparátu voči nešetrnému zaobchádzaniu, nárazom či pádu a jednotka uzávierky je otestovaná na 150 000 expozícií.

Dvojitý slot na pamäťové karty SD/SDHC/SDXC:
Pre uloženie zaznamenaných fotografií fotoaparát využíva dvojitý slot pre pamäťové karty SD/SDHC/SDXC, ktorý umožňuje po zaplnení prvej pamäťovej karty automaticky pokračovať v zapisovaní fotografií na druhú pamäťovú kartu. Dvojitý slot umožňuje aj simultánne zaznamenávať fotografie na obe pamäťové karty naraz, alebo je možné nastaviť aby fotoaparát ukladal JPEGy na jednu a RAWy na druhú pamäťovú kartu.

Vstavaný blesk:
Fotoaparát má vstavaný blesk s inteligentným riadením záblesku i-TTL a funkciou riadiacej jednotky, ktorá umožňuje bezdrôtovo odpaľovať a ovládať z fotoaparátu až dve skupiny vzdialených bleskov Nikon.

Systém kreatívneho osvetlenia:
Rovnako ako aj iné zrkadlovky Nikon je aj fotoaparát Nikon D7200 vybavený systémom kreatívneho osvetlenia Nikon CLS (Creative Lighting System). CLS funguje s množstvom univerzálnych bleskov pre tvorivé fotografovanie s bleskom nasadeným na fotoaparáte, alebo mimo neho. Systém kreatívneho osvetlenia od spoločnosti Nikon predstavuje špičku v odvetví a zahŕňa rýchle zábleskové jednotky najvyššej triedy, napríklad blesk SB-700, ako aj iné zábleskové jednotky, napríklad blesk SB-500. Tento blesk má vstavané LED svetlo vysokej intenzity, ktoré je ideálne na zaznamenávanie videosekvencií.

Dostupné užitočné funkcie:
Fotoaparát má vylepšené tlačidlo „i“ a bodové vyváženie bielej farby na rýchle a presné nastavenie vyváženia bielej farby v režime živého náhľadu.

Ovládanie na diaľku:
Špeciálne príslušenstvo fotoaparátu Nikon D7200 poskytuje niekoľko možností bezdrôtového ovládania a prenosu multimediálneho obsahu. Aktivujte spúšť fotoaparátu na diaľku prostredníctvom inteligentného zariadenia použitím funkcie Wi-Fi vstavanej vo fotoaparáte a špeciálnej aplikácie WMU.1 Ak chcete zlepšiť bezdrôtové fotografovanie, použite bezdrôtový vysielač s prijímačom Nikon WR-R10 a bezdrôtový vysielač Nikon WR-T10, prípadne ovládajte nastavenia fotoaparátu pomocou bezdrôtového diaľkového ovládača Nikon WR-1. Na pripojenie k sieti Ethernet a bezdrôtovej sieti LAN použite voliteľný vysielač údajov Nikon UT-1 spoločne s bezdrôtovým vysielačom Nikon WT-5.

Vsatavaná Wi-Fi s podporou technológie NFC:
Fotoaparát je vybavený vstavaným Wi-Fi modulom s podporou technológie NFC čo umožňuje jednoduchý bezdrôtový prenos multimediálneho obsahu do inteligentného zariadenia kompatibilného s technológiou NFC. Stačí priložiť fotoaparát D7200 a inteligentné zariadenie k sebe a môžete preniesť snímku zobrazenú na displeji LCD fotoaparátu.

Funkcia Active D-Lighting (ADL):
Za pomoci funkcie Active D-Lighting (tzv. ADL) môžete fotografovať aj veľmi kontrastné scény pričom fotografie si zachovávajú detaily vo svetlých častiach aj v tieňoch, čím vytvárajú nádherné prekreslené zábery s prirodzeným podaním a vysokým dynamickým rozsahom.

Funkcia HDR:
Funkcia HDR – High Dynamic Range kombinuje dva zábery, ktoré fotoaparát urobí pri jedinom stlačení spúšte a zhotoví tak jednu detailne prekreslenú fotografiu s vysokým kontrastom a dynamickým rozsahom.

Časozberné videosekvencie:
natáčajte časozberné videosekvencie s hladkým prechodom expozície. Pomocou režimu časozberného snímania vo fotoaparáte môžete uložiť snímky ako videosekvencie a zrýchlene si prezrieť pomalú akciu.

Režim efektov:
Režim efektov umožňuje použiť zvolené efekty na statické fotografie ako aj na videosekvencie v režime živého náhľadu.

Objektívy Nikkor:
Nikon D7200 je prostredníctvom svojho bajonetu Nikon F kompatibilný s celou rodinou uznávaných objektívov Nikkor určených pre DX a FX formát. Môžete tak naplno využiť výhodou obrazového snímača s rozlíšením 24,1 MPix s režimom 1,3-násobného orezania, vytvoriť tak výnimočné fotografie a vychutnať si všetky kvality objektívov formátu DX a FX.

Dodávaný softvér:
K fotoaparátu Nikon D7200 je dodávaný v balení aj špecializovaný softvér Nikon, ktorý poskytuje komplexný spôsob importovania, organizovania, upravovania a zdieľania fotografií alebo videoklipov. Využívajte širokú škálu možností úprav súborov s videosekvenciami vrátane možnosti nastavenia parametrov systému Picture Control. Využite funkcie umožňujúce okamžité odovzdanie súborov na sociálne siete.


1 Ak chcete používať funkciu Wi-Fi, jednoducho si stiahnite softvér Wireless Mobile Utility do svojho inteligentného zariadenia. Táto aplikácia je kompatibilná s inteligentnými zariadeniami s operačnými systémami iOS™ a Android™ a možno ju bezplatne stiahnuť zo služieb Google Play™ a Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube a ďalšie označenia sú ochranné známky spoločnosti Google Inc.

2 Pri snímaní s citlivosťou ISO 100 a použití 16 GB karty SanDisk Extreme PRO UHS-I SDHC (95 MB/s). Kapacita vyrovnávacej pamäte sa líši v závislosti od zaznamenávaného motívu.

3 Podľa noriem asociácie CIPA.


Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR:

Kompaktný, cenovo dostupný a výkonný setový zoom objektív. Vďaka vysokokvalitnej optike určenej na použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon formátu DX a 5,8-násobnému priblíženiu ponúka tento univerzálny základný objektív vynikajúce možnosti uplatnenia v rôznych podmienkach fotografovania. Vybavený je systémom stabilizácie obrazu (VR) od spoločnosti Nikon a exkluzívnym ultrazvukovým zaostrovacím motorom, poskytuje vynikajúci výkon pri slabom osvetlení, prenáša verný obraz na snímač aj do hľadáčika a ponúka rýchle a tiché automatické zaostrovanie.


Parametre objektívu Nikon AF-S DX Nikon 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR:
- Výkonný približovací objektív formátu DX s 5,8-násobným priblížením a ohniskovou vzdialenosťou 18 – 105 mm (pri formáte 35 mm a formáte FX spoločnosti Nikon zodpovedá hodnotám 27 – 157,5 mm).
- Rozsah priblíženia od širokouhlej polohy transfokátora po priblíženie teleobjektívom – výborne sa hodí na snímanie rôznych scén od portrétov po interiéry, architektúru a krajiny.
- Systém stabilizácie obrazu umožňuje pružnejšie snímanie z ruky a používanie časov uzávierky, ktoré sú až trikrát dlhšie.
- Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM) zabezpečuje rýchle a tiché automatické zaostrovanie.
- Sklo s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) a asférické prvky objektívu zaručujú vysoké rozlíšenie a kontrast a zároveň minimalizujú sférické vady, astigmatizmus a iné formy skreslenia.
- Textúrovaný povrch ladí s telami jednookých zrkadloviek značky Nikon.
- Výborný pomer hodnoty k cene.

Obsah balenia:
Digitálna zrkadlovka Nikon D7200:
Fotoaparát: Nikon D7200 – Telo
Akumulátor: Nikon EN-EL15
Nabíjačka: Nikon MH-25a
Popruh: Nikon AN-DC1
Gumová očnica: Nikon DK-23
Krytka bajonetu: Nikon BF-1B
Krytka okuláru: Nikon DK-5
USB kábel: Nikon UC-E17
Dokumentácia: Návod, záručné listy, poukážka Nikon na 4x čistenie snímača zadarmo

Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR:
Objektív: Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
Predná krytka objektívu: Nikon LC-67
Zadná krytka objektívu: Nikon LF-1
Slnečná clona objektívu: Nikon HB-32
Mäkké puzdro objektívu: Nikon CL-1018

Špecifikácia Nikon D7200 + AF-S DX Nikkor 18-105mm G ED VR +4x Čist. sním. a fotokurz! + CASHBACK 75€!

Veľkosť snímača:Snímače APS-C/DX DSLR
Počet megapixelov:24,2
Citlivosť ISO:100 - 25600
Rýchlosť sekvenčného snímania:6
Rýchlosť uzávierky:1/8000 - 30
Rozlíšenie videa:1920 x 1080
Stabilizátor obrazu:Stabilizátor je v objektíve
Typ záznamového média:SD/SDHC/SDXC karta
Vstavaný GPS modul:Nie je vybavený GPS príjmačom
Hmotnosť fotoaparátu:765

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 199,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod