Manfrotto 190 CXPRO4 karbónový statív

Statív Manfrotto 190 CXPRO4 patrí k novej generácii profesionálnych karbónových statívov, ktorá predstavuje úplne nový štandard zachovávajúci všetky historické prednosti a prinášajúci elegantné jednoduché a praktickejšie vylepšenia.
Výrobca:
Manfrotto
Obj. čislo:
510978
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
389,00 € 329,00 € 324,17 € 274,17 €
-+
Akcia -15%

Manfrotto 190 CXPRO4 karbónový statív

Popis statívu Manfrotto 190 CXPRO4:
Manfrotto 190 CXPRO4 je nový karbónový profesionálny statív s štvordielnymi nohami a s prepracovanou ešte kompaktnejšou konštrukciou preklápania stredového stĺpika do vodorovnej polohy. Korpus statívu z ľahkej a pevnej hliníkovej zliatiny (Al – Aluminium), obsahuje vylepšenú konštrukciu preklápania stredovej tyče do horizontálnej polohy, ktorá sa po novom zasúva do stredu hliníkového korpusu. Táto zdokonalená preklopná konštrukcia sa vyťahuje iba v prípade potreby a ponúka možnosť komfortne fotografovať makro, čo navyše podporuje aj novinka – port Easy Link pre pripojenie externého ramena pre príslušenstvo (ohybného, alebo kĺbového). Môžete tak fotografovať makro s fotoaparátom aj svetlom na jednom jedinom statíve bez nutnosti so sebou brať zbytočne veľa výbavy.
Jeho 4 dielne nohy sú vyrobené z extrémne ľahkého a pevného karbónu - vrstveného materiálu z uhlíkových vlákien eliminujúceho všetky vibrácie a sú zakončené gumovými pätkami, ktoré sa dajú nahradiť kovovými hrotmi. Aretácia jednotlivých sekcií štvordielnych nôh je vyriešená inovovanými ergonomicky tvarovanými upínacími páčkami, ktoré poskytujú extrémnu uzamykajúcu silu pre bezpečné uzamknutie celého systému. Páčky sú tvarované tak aby ich bolo možné na jednej nohe uvoľniť jednou rukou všetky naraz. Statív má unikátny systém aretácie náklonu nôh, ktoré sa dajú voči zvislici nastaviť v až piatich polohách (25°; 46°; 66°; 88°; 90°), čo umožňuje rýchle nastavenie požadovanej pracovnej polohy. V rozloženom stave je výška statívu aj s vysunutým stredovým stĺpikom 160 cm, bez vysunutého stredového stĺpika je to 135 cm a v zloženom stave je to iba 52,5 cm.
Statív sa vyznačuje unikátnou pevnosťou aj pri veľkom max. zaťažení. Pri jeho hmotnosti iba 1,65 Kg unesie s dostatočnou zásobou stability až 7 kg ťažkú fotovýbavu. Jeho preklopná stredová tyč je vybavená základňou s vodováhou pre pripojenie všetkých druhov pákových, guľových, panoramatických a video hláv so statívovým závitom 3/8“ (cez redukciu je možné použiť aj hlavy s väčším priemerom statívového závitu). Spomínaná vodováha je umiestnená na otočnej platforme pod základňou a tak ju je možné otáčať ľubovoľne okolo zvislej osi statívu tak, aby vám výhľad na ňu nič nezacláňalo. Možnosť sklopenia nôh o 90° vám dovolí dosiahnuť minimálnu pracovnú výšku iba 8 cm nad zemou. V prípade, že sa potrebujete dostať ešte nižšie tak je možné stredový stĺpik vybrať a zase zasunúť do miesta jeho uchytenia opačne, čím sa viete dostať doslova až pod statív.
Celkovo sú statívy Manfrotto novej generácie navrhnuté s dôrazom na jednoduchosť, rýchlosť a praktickosť použitia. Prinášajú overenú kvalitu, funkčnosť a robustnosť v novom štýlovom dizajne, ktorý dotvára a umocňuje celkový dojem zo statívu.

Parametre statívu Manfrotto 190 CXPRO4:
Materiál korpusu: Hliníková zliatina
Materiál nôh: Vrstvený uhlíkový kompozit
Počet sekcií nôh: 4 sekcie
Statívový závit skrutky: 3/8
Aretácia nôh: Aretačné páčky
Zakončenie nôh: Gumové pätky
Hlava v cene statívu: Nie
Rýchloupínacia doštička: -
Vodováha: Áno
Výška statívu v zloženom stave: 52,5 cm
Maximálna výška rozloženého statívu: 160 cm
Maximálna výška rozloženého statívu bez vysunutej stredovej tyče: 135 cm
Minimálna výška rozloženého statívu: 8 cm
Nohy sa nastavujú do uhlov: 25°; 46°; 66°; 88°; 90°
Priemer jednotlivých sekcií nôh: 24,8; 20,4; 16; 11,6 mm
Maximálne doporučené zaťaženie statívu: 7 Kg
Hmotnosť statívu: 1,65 kg
Farba statívu: Čierna

Špecifikácia Manfrotto 190 CXPRO4 karbónový statív

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 329,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod