Náš e-shop funguje naďalej 24 hodín, 7 dní v týždni. Objednávky expedujeme každý pracovný deň a v týchto dňoch je k dispozícií rovnako technická podpora telefonicky aj emailom od 10:00 do 16:00. Viac info
DORUČENIE ZDARMA pri objednávke nad 20 €. Viac info

Leica X Typ 113, Čierna

Leica X (Typ 113) je špičkovým digitálnym fotoaparátom, vybaveným 16,1 MPix CMOS snímačom formátu APS-C a prvotriednym svetelným objektívom Leica SUMMILUX 35mm f/1.7 ASPH zaobaleným do odolného a štýlového, kovového tela.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
18440
Dostupnosť tovaru:
Na objednávku
1 849,00 € 1 540,83 €
-+

Leica X Typ 113, Čierna

Vlastnosti fotoaparátu Leica X (Typ 113):
• Veľký 16.2MPix CMOS senzor formátu APS-C
• Natívna citlivosť snímača v rozsahu ISO100 – ISO12500
• Svetelný objektív Leica Summilux 23mm f/1.7 po prepočte na kinofilm je to 35mm f/1.7
• 3,0“ Širokouhlý LCD Monitor s rozlíšením až 920 000 Pix
• Full HD 1080p videosekvencie s frekvenciou snímkovania 30obr./s.
• 11 bodový systém automatického zaostrovania
• Možnosť nastavenia manuálneho zaotrovania a manuálnych expozičných systémov
• Rýchlosť sekvenčného fotografovania až 5 obr./s.
• Aktivačný kód pre licenciu Adobe® Photoshop® Lightroom® 6
• Vyrobený v Nemecku

Briliantná obrazová kvalita:
Extrémna sveteľnosť objektívu Leica SUMMILUX 35mm f/1.7 ASPH na jeho najnižšej clone - f/1.7 vám umožní tvoriť s fotoaparátom Lieca X (Typ 113) pôsobivé zábery s mimoriadne úzkou hĺbkou ostrosti a krásnym bokehom (rozmazaním pozadia). Fotoaparát Vám tak umožní zaostrením zdôrazniť všetko podstatné na komponovanom zábere a to nepodstatné – rušivé naopak potlačiť do úzadia rozmazaním do prvotriedneho bokehu. Optická sústava objektívu fotoaparátu je osadená asférickým optickým členom, ktorý koriguje optické skreslenia obrazu a chromatickú aberáciu. Antireflexné vrstvy objektívu sú tak účinné, že aj pri fotení do protisvetla sa odlesky či farebné závoje takmer nevyskytujú vo výslednom obraze. A toto všetko dosiahnete dokonca aj bez nasadenej slnečnej clony! Tento špičkový objektív tak poskytuje jasný, číry a neuveriteľne ostrí obraz, ktorý dokážete zaostriť už od vzdialenosti 0,2m. Okrem objektívu sa stará o prvotriedne fotografie aj veľký 16,1 MPix CMOS snímač formátu APS-C, ktorý zaznamenáva fotografie s mimoriadnou farebnou vernosťou a prvotriednym stvárnením detailov a to nezávisle na svetelných podmienkach fotografovanej scény.

Prvotriedna kvalita vyhotovenia:
Fotoaparát Leica X (Typ 113) vyniká svojím nadčasovým dizajnom vychádzajúcim z tradície fotoaparátov Leica M, ktorý je sústredený na to podstatné – dobú ergonómiu a intuitívnosť ovládania. Dizajn fotoaparátu sa predovšetkým zameriava na čo najvyššiu kvalitu spracovania so zreteľom na použité materiály a povrchovú úpravu aj tých najmenších detailov. Celý fotoaparát je tak vyrobený z kovu, pričom predná a zadná strana fotoaparátu je vyrobená z horčíkovo-hliníkových zliatin a jeho horná a spodná platňa je vyrobená z eloxovaného hliníka. Unikátnosťou fotoaparátu je jeho horná platňa, ktorá je vyfrézovaná z jedného kusu kovu.

Zameraný na fotografiu:
Základným konceptom nového fotoaparátu Leica X (Typ 113) je odstránenie nadbytočných prvkov a sústredenie sa len na základ a tým optimalizovať schopnosť fotografa sústrediť sa iba na samotnú fotografiu. Prehľadná ergonómia a menu fotoaparátu vám umožnia ovládať fotoaparát jednoducho a rýchlo. Rýchle prepínanie medzi manuálnym a automatickými režimami vám pomôže sústrediť sa iba na tvorbu bez vyrušovania myslením nad zložitými nastaveniami. Veľký 3“ LCD displej s vysokým rozlíšením (920 000 Pix) zobrazuje s dokonalými detailmi a vernými farbami presne to čo práve zachytáva fotoaparát a poskytuje jasný a čitateľný obraz dokonca aj na priamom slnečnom svetle. Všetky tieto prvky sú samozrejme navrhnuté tak aby neodpútavali pozornosť od samotného fotografovania.

Rozšírené schopnosti fotoaparátu:
Mnoho fascinujúcich fotografií zapôsobilo práve tým, že zachytávajú rozhodujúci okamih rovnako silno ako samotný zobrazený predmet fotografie. Pri fotografovaní takýchto silných momentiek sú rýchle, presné a diskrétne zaostrovanie fotoaparátu Leica X (Typ 113) tým rozhodujúcim faktorom umožňujúcim diskrétne zachytiť spontánnu fotografiu. Spravidla takéto prchavé okamihy trvajú iba zlomky sekundy, no fotoaparát Lieca X (Typ 113) je vybavený dostatočne rýchlym automatickým zaostrovaním takže vám ten správny moment neunikne. Zónové automatické zaostrovanie je možné ručne nastaviť pre ideálnu rovinu ostrosti. Celý zaostrovací systém je tak dokonalou synergiou technických vlastností systému a nápaditej tvorivosti.

Natáčanie Full HD videosekvencií:
Pre všetky tie životné situácie a príbehy, ktoré nie je možné zachytiť iba na fotografii ponúka fotoaparát Leica X (Typ 113) možnosť natočiť ich jednoducho na krátky videozáznam v rozlíšení Full HD vo výnimočnej kvalite. Videosekvencie sú zaznamenávané v rozlíšení 1920 x 1080 Pix frekvenciou 30obr./s. a ukladajú sa na pamäťovú kartu v obľúbenom formáte MP4. Takže nie je nič jednoduchšie ako zdieľanie vašich zážitkov na videoklipoch s priateľmi a rodinou.

Profesionálne spracovanie obrazu:
Fotoaparát Leica X (Typ 113) zaznamenáva fotografie okrem súborov vo formáte JPEG k okamžitému použitiu aj do nekomprimovaných formátov DNG (Adobe Digital Negative Format), ktorý Vám ponúkne rozsiahle tvorivé možnosti spracovania pri post-procese v grafickom editore. Majitelia fotoaparátov Leica X si môžu zadarmo stiahnuť a používať profesionálny grafický editor na spracovávanie RAW fotografií – Adobe Adobe® Photoshop® Lightroom® pre počítače s operačným systémom Microsoft Windows®, alebo Apple Mac® OS X.

Retro-štýlové doplnky kolekcie Vintage:
K fotoaparátu Leica X (Typ 113) vám Leica ponúka kožené doplnkové príslušenstvo z kolekcie Vintage, vyrobené z najlepších, vysoko leštených, nafarbených a surových koží. Vyvolaný patinový efekt kvalitnej kože je jednoznačne nadčasový a prepožičiava koženým doplnkom (puzdra a popruhy) vynikajúci Vintage charakter. Klasické kožené puzdra vyrobené z kvalitnej kože a robustného plátna ponúkajú prvotriednu a veľmi elegantnú ochranu pre fotoaparáty Leica X (Typ 113).

Obsah balenia:
Fotoaparát: Leica X (Typ 113)
Akumulátor: Leica BP-DC8 + prepravný kryt
Nabíjačka: Leica BC-DC8 a napájací kábel
Popruh: Kožený remienok Leica
Krytka objektívu: Leica
Krytka sánok blesku: Leica
USB kábel: Leica
Software: Aktivačný kód pre Adobe® Photoshop® Lightroom® 6
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Špecifikácia Leica X Typ 113, Čierna

Veľkosť snímača:APS-C / DX
Počet megapixelov:16
Rýchlosť sekvenčného snímania:5
Max. rozlíšenie videa:Full HD 30obr./s
Stabilizátor obrazu:nemá
GPS modul:Nemá GPS
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Vodotesný
Wi-FiNemá Wi-Fi

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 849,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod