Leica SUMMARIT-M 50mm f/2.5, Čierny

Leica SUMMARIT-M 50mm f/2.5 je cenovo dostupný základný objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka štandardný 47° uhol záberu, ktorý Vám umožní fotografovať zábery s prirodzenou perspektívou.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
11644
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 590,00 € 1 325,00 €
-+

Leica SUMMARIT-M 50mm f/2.5, Čierny

Leica SUMMARIT-M 50mm f/2.5 je univerzálny základný objektív, ktorý v ponuke objektívov M-Systému predstavuje cenovo dostupnú alternatívu v rámci objektívov s 50mm ohniskovou vzdialenosťou. Kvality tohto výkonného a ľahkého objektívu sú praxou vyskúšané a overené. Tento cenovo dostupný objektív z rady SUMMARIT-M, vyniká okrem výborných optických vlastností aj svojou kompaktnou a ľahkou konštrukciou. Pri svojom prirodzenom podaní perspektívy sa objektív hodí na rôzne žánre a štýly fotografie v rámci reportážnej, street art fotografii a portrétov v prostredí atď. – záleží len na vašich schopnostiach a kreatívnych zámeroch ako ho využijete. Jeho obľúbenosť je založená na praktickej kombinácii klasického ohniska 50mm, mimoriadnej obrazovej kvalite, cenovej dostupnosti, kompaktnej a ľahkej konštrukcie. Pre kombináciu týchto jeho vlastností je to objektív, ktorý býva častou voľbou pri kúpe nového diaľkomerného fotoaparátu zo série Leica M.

Unikátna obrazová kvalita:
Vďaka vyše 100 ročnému know-how inžinierov Leica ponúka objektív Leica SUMMARIT-M 50mm f/2.5 dokonalú obrazovú kvalitu, čím potvrdzuje tradičné postavenie legendárnej značky Leica. Objektív ponúka nadštandardný optický výkon garantujúci mimoriadnu obrazovú kvalitu od stredu až do rohov. Optická sústava Leica SUMMARIT-M 50mm f/2.5 pozostáva z celkovo šiestich optických členov zoradených do štyroch skupín. Korekcia chromatickej vady a reflexov svetelných zdrojov v zábere je vždy veľkou výzvou a za účelom jej eliminácie je prvá šošovka objektívu vybavená špeciálnymi antireflexnými vrstvami. Objektív vzhľadom na svoju ohniskovú vzdialenosť poskytuje prirodzené podanie perspektívy, netrpí skreslením či deformáciami obrazu a nie je náchylný ani na prejavy vinetácie. V prípade nasadenia objektívu na diaľkomerný fotoaparát Leica M8, ktorý je vybavený snímačom veľkosti APS-H je po prepočte vzhľadom na kinofilm jeho ohnisková vzdialenosť približne 67mm. Vďaka tomu je ho možné používať na fotografovanie amerických portrétov, či portrétov zasadených do prostredia. Objektív vďaka svojej svetelnosti umožňuje fotografovať aj v zhoršených svetelných podmienkach a taktiež umožňuje aj prácu s hĺbkou ostrosti, ktorá pri plne otvorenej clone a tejto ohniskovej vzdialenosti dosahuje iba niekoľko centimetrovú hĺbku. Pri takto svetelnom objektíve vôbec nie je problém odpichnúť objekt fotografovania od pozadia, pričom samotné pozadie sa rozostrí do nádherného bokehu. Po priclonení na pracovné rozsahy clony od f/2.8, alebo f/4 sa dostanete do oblasti pracovných clôn pri ktorých objektív vyniká mimoriadnou ostrosťou.

Konštrukcia objektívu:
Konštrukcia objektívu Leica SUMMARIT-M 50mm f/2.5 dokáže zabezpečiť optimálne zaostrenie a vynikajúci optický výkon aj pri fotografovaní na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 0,8m. Tubusy objektívu sú zhotovené z mosadze a ľahkých a pevných horčíkových zliatin. Objektívy sa montujú ručne v nemeckom Solmse, čo zaručuje ich dokonalé remeselné spracovanie a dlhodobú spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Sú vybavené vnútorným filtrovým závitom pre uchytenie klasických kruhových filtrov o priemere 39mm. K objektívu sa dá dokúpiť závitová kovová clona, ktorá účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov.

Špecifikácia Leica SUMMARIT-M 50mm f/2.5, Čierny

Bajonet objektívu:Leica M
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/2.5

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 590,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod