Leica SUMMARIT-M 35mm f/2.5, Čierny

Leica SUMMARIT-M 35mm f/2.5 je širokouhlý, svetelný objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka široký uhol záberu – až 63°, ktorý Vám umožní fotografovať úchvatné širokouhlé zábery.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
11643
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
1 850,00 1 541,67 €
-+

Leica SUMMARIT-M 35mm f/2.5, Čierny

Leica SUMMARIT-M 35mm f/2.5 je univerzálny a kompaktný širokouhlý a pomerne svetelný objektív z rady SUMMARIT-M. Okrem vcelku dobrej svetelnosti vyniká aj svojou mimoriadnou kompaktnosťou. Jeho univerzalita rozšíri hranice vašich možností nielen v rôznorodých oblastiach fotografie, ale svoje uplatnenie nájde objektív najmä medzi krajinármi, reportážnymi fotografmi a fotografmi architektúry a street art – záleží už len na vašich tvorivých schopnostiach. Obľúbenosť objektívu si zakladá na praktickej kombinácii klasického stredne širokouhlého ohniska 35mm, výbornej svetelnosti f/2.5, mimoriadnej obrazovej kvalite, výbornej ceny a výrazne kompaktných rozmeroch. Pre kombináciu týchto jeho vlastností je to veľmi populárny objektív, ktorý býva častou voľbou pri kúpe nového diaľkomerného fotoaparátu z rady Leica M.

Špičková obrazová kvalita:
Vďaka vyše 100 ročnému know-how firmy Leica v oblasti vývoja optiky a presnej mechaniky posúva 35mm objektív všetky štandardy optickej kvality na úplne novú úroveň bez kompromisov, čím potvrdzuje tradičné postavenie legendárnej značky Leica. Špičkový optický výkon zaručuje optická sústava pozostávajúca z celkovo šiestich optických členov zoradených do štyroch skupín. Korekcia chromatickej vady je vždy veľkou výzvou a za účelom jej eliminácie je optická sústava objektívu vybavená samostatnými šošovkami zo špeciálneho nízkorozptylového ED skla. Tradičným problémom u širokouhlých a svetelných objektívov je vinetácia v rohoch a optické skreslenie, no vďaka unikátnej optickej sústave objektívov Leica sú tieto tradičné neduhy objektívov u objektívu Leica SUMMARIT-M 35mm f/2.5 vykorigované do takej miery že sú v praxi sotva postrehnuteľné. V prípade nasadenia objektívu na diaľkomerný fotoaparát Leica M8, ktorý je vybavený snímačom veľkosti APS-H je po prepočte jeho ohnisová vzdialenosť približne 46,5mm čo zodpovedá 50° uhlu záberu. Objektív vďaka svojej výbornej svetelnosti umožňuje fotografovať aj v zhoršených svetelných podmienkach a taktiež umožňuje aj skvelú prácu s hĺbkou ostrosti, ktorá pri plne otvorenej clone dosahuje iba niekoľko centimetrovú hĺbku. Pri takto svetelnom objektíve vôbec nie je problém odpichnúť objekt fotografovania od pozadia, pričom samotné pozadie sa rozostrí do nádherného bokehu. Objektív skvelo vykresluje už na plne otvorenej clone ale po priclonení na f/4 a vyššie sa dostanete do oblasti pracovných clôn pri ktorých objektív vyniká mimoriadnou priam neprekonateľnou ostrosťou a kontrastom.

Konštrukcia objektívu:
Konštrukcia objektívu Leica SUMMARIT-M 35mm f/2.5 dokáže zabezpečiť optimálne zaostrenie a vynikajúci optický výkon aj pri fotografovaní na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 0,8m. Tubusy objektívu sú zhotovené z mosadze a ľahkých a pevných horčíkových zliatin. Objektívy sa montujú ručne v nemeckom Solmse, čo zaručuje ich dokonalé remeselné spracovanie a dlhodobú spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Sú vybavené vnútorným filtrovým závitom pre uchytenie klasických kruhových filtrov o priemere 39mm. K objektívu sa dá dokúpiť aj kompaktná kovová slnečná clona, ktorá účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov. Slnečná clona sa na objektív nasadzuje pomocou vonkajšieho závitu.

Špecifikácia Leica SUMMARIT-M 35mm f/2.5, Čierny

Bajonet objektívu:Leica M
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/2.5

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 1 850,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod