Leica Q (Typ116), titanium grey

Leica Q (Typ 116) je prvotriedny a štýlový digitálny fotoaparát, vybavený 24,2MPix Full Frame CMOS snímačom, špičkovým stabilizovaným objektívom Leica SUMMILUX 28mm f/1.7 ASPH a vstavaným Wi-Fi modulom, ktorý je zaodetý v kovovom tele.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
19012
Dostupnosť tovaru:
na objednávku
4 390,00 € 3 658,33 €
-+

Leica Q (Typ116), titanium grey

Vlastnosti fotoaparátu Leica Q (Typ 116):
• Veľký 24.2MPix CMOS senzor formátu Full Frame (36x24mm/3:2)
• Natívna citlivosť snímača v rozsahu ISO100 – ISO50 000
• Extrémne výkonný a rýchly procesor spracovania obrazu Leica Maestro II
• Špičkový vysoko svetelný stabilizovaný objektív Leica SUMMILUX 28mm f/1.7 ASPH
• Rýchly systém automatického zaostrovania založený na vyhodnotení kontrastu
• Kombinovaná mechanicko-elektronická uzávierka s časmi v rozsahu: 1/16000 – 30s
• Možnosť nastavenia manuálneho zaotrovania a manuálnych expozičných režimov
• Elektronický LCOS 4:3 hľadáčik s rozlíšením 3 680 000Pix a 100% pokrytím
• 3,0“ Širokouhlý dotykový TFT LCD Monitor s rozlíšením až 1 040 000Pix
• Videosekvencie v rozlíšení FHD 1920x1080/60p/30p, alebo HD 1280x720/30p
• Rýchlosť sekvenčného fotografovania až 10obr./s.
• Slot pre pamäťové karty typu SD/SDHC/SDXC
• Vstavaný Wi-Fi modul IEEE 802.11b/g/n s podporou technológie NFC
• Konektivita zabezpečená Micro USB a HDMI konektorom
• Aktivačný kód pre licenciu Adobe® Photoshop® Lightroom® 6
• Vyrobený v Nemecku

Briliantná obrazová kvalita fotografií a videosekvencií:
Extrémna sveteľnosť objektívu Leica SUMMILUX 28mm f/1.7 ASPH na jeho najnižšej clone - f/1.7 vám umožní tvoriť s fotoaparátom Lieca Q (Typ 116) pôsobivé kreatívne zábery s mimoriadne malou hĺbkou ostrosti a krásnym bokehom (rozmazaním pozadia). Fotoaparát Vám tak umožní zaostrením zdôrazniť všetko podstatné na komponovanom zábere a to nepodstatné – rušivé naopak potlačiť do úzadia rozmazaním do prvotriedneho bokehu. Optická sústava objektívu fotoaparátu je osadená 11 šošovkami z prvotriedneho optického skla zoradených do 9 optických skupín. Tri šošovky sú asférické - vyrobené s asférickým povrchom, ktorý koriguje optické skreslenia obrazu a chromatickú aberáciu. Antireflexné vrstvy objektívu sú tak účinné, že aj pri fotení do protisvetla sa odlesky či farebné závoje takmer nevyskytujú vo výslednom obraze. A toto všetko dosiahnete dokonca aj bez nasadenej slnečnej clony! Tento špičkový objektív tak poskytuje jasný, číry a neuveriteľne ostrý obraz, ktorý dokážete zaostriť už od vzdialenosti 0,3m (v Macro režime zaostrovania už od 0,17m). Okrem objektívu sa stará o prvotriedne fotografie 24,2MPix CMOS snímač formátu Full Frame (36x24mm/3:2), ktorý zaznamenáva fotografie s mimoriadnou farebnou vernosťou a prvotriednym stvárnením detailov a to nezávisle na svetelných podmienkach fotografovanej scény. Dynamický rozsah snímača je až 13EV s 14Bit hĺbkou na každý farebný kanál a to vo farebných priestoroch sRGB, Adobe RGB a ECI RGB. Snímač spolupracuje s extrémne výkonným procesorom spracovania obrazu Leica Maestro II. Procesor spracúva dátový tok zo snímača mimoriadnou rýchlosťou na fotografie v rozlíšení 24MPix (6000x4000Pix), 12MPix (4272x2848Pix), 6MPix (2976x1984Pix), 1,7MPix (1600x1080Pix) vo formáte DNG+JPEG/JPEG a videosekvencie v rozlíšení FHD (1920x1080/60p/30p), HD (1280x720/30p) vo formáte MP4. Pri videosekvenciách fotoaparát zaznamenáva aj zvukový záznam pomocou vstavaného stereo mikrofónu. Fotoaparát tiež dokáže nepretržite fotografovať frekvenciou až 10obr./s.

Profesionálne spracovanie obrazu:
Fotoaparát Leica Q (Typ 116) zaznamenáva fotografie okrem súborov vo formáte JPEG k okamžitému použitiu aj do nekomprimovaných formátov DNG (Adobe Digital Negative Format), ktorý Vám ponúkne rozsiahle tvorivé možnosti spracovania pri post-procese v grafickom editore. Majitelia fotoaparátov Leica Q si môžu zadarmo stiahnuť a používať profesionálny grafický editor na spracovávanie RAW fotografií – Adobe Adobe® Photoshop® Lightroom® pre počítače s operačným systémom Microsoft Windows®, alebo Apple Mac® OS X.

Prvotriedna kvalita vyhotovenia:
Fotoaparát Leica Q (Typ 116) vyniká svojím nadčasovým dizajnom vychádzajúcim z tradície fotoaparátov Leica M, ktorý je sústredený na to podstatné – dobú ergonómiu a intuitívnosť ovládania. Dizajn fotoaparátu sa predovšetkým zameriava na čo najvyššiu kvalitu spracovania so zreteľom na použité materiály a povrchovú úpravu aj tých najmenších detailov. Celý fotoaparát je tak vyrobený z kovu, pričom predná a zadná strana fotoaparátu je vyrobená z horčíkovo-hliníkových zliatin a jeho horná a spodná platňa je vyrobená z eloxovaného hliníka. Unikátnosťou fotoaparátu je jeho horná platňa, ktorá je vyfrézovaná z jedného kusu kovu.

Zameraný na fotografiu:
Základným konceptom nového Full-Frame fotoaparátu Leica Q (Typ 116) je odstránenie nadbytočných prvkov a sústredenie sa len na základ a tým optimalizovať schopnosť fotografa sústrediť sa iba na samotnú fotografiu. Prehľadná ergonómia a menu fotoaparátu vám umožnia ovládať fotoaparát jednoducho a rýchlo. Rýchle prepínanie medzi manuálnym a automatickými režimami vám pomôže sústrediť sa iba na tvorbu bez vyrušovania myslením nad zložitými nastaveniami. Veľký širokouhlý 3“ dotykový TFT LCD displej s vysokým rozlíšením (1 040 000Pix) zobrazuje s dokonalými detailmi a vernými farbami presne to čo práve zachytáva fotoaparát a poskytuje jasný a čitateľný obraz dokonca aj na priamom slnečnom svetle. Ergonómiu a pohodlnosť práce zlepšuje okrem dotykového displeja aj vstavaný elektronický hľadáčik technológie LCOS so 100% pokrytím, rozlíšením 3 680 000Pix, pomerom strán 4:3 a možnosťou nastavenia dioptrie. Všetky tieto prvky sú samozrejme navrhnuté tak aby neodpútavali pozornosť od samotného fotografovania.

Rozšírené schopnosti fotoaparátu:
Mnoho fascinujúcich fotografií zapôsobilo práve tým, že zachytávajú rozhodujúci okamih rovnako silno ako samotný zobrazený predmet fotografie. Pri fotografovaní takýchto silných momentiek je rýchle, presné a diskrétne kontrastné zaostrovanie fotoaparátu Leica Q (Typ 116) tým rozhodujúcim faktorom umožňujúcim diskrétne zachytiť spontánnu fotografiu. Spravidla takéto prchavé okamihy trvajú iba zlomky sekundy, no fotoaparát Lieca Q (Typ 116) je vybavený dostatočne rýchlym kontrastným automatickým zaostrovaním takže vám ten správny moment neunikne. Zónové automatické zaostrovanie je možné ručne nastaviť pre ideálnu rovinu ostrosti. Celý zaostrovací systém je tak dokonalou synergiou technických vlastností systému a nápaditej tvorivosti. Diskrétnosť použitia fotoaparátu umocňuje aj použitie novej uzávierky, ktorá kombinuje klasickú mechanickú uzávierku (1/2000 – 30s.) a elektronickú uzávierku (1/2500 – 1/16 000s.) nastaviteľnú po tretinových krokoch EV s možnosťou synchronizácie zábleskovej expozície až do času 1/500s.

Natáčanie Full HD videosekvencií:
Pre všetky tie životné situácie a príbehy, ktoré nie je možné zachytiť iba na fotografii ponúka fotoaparát Leica Q (Typ 116) možnosť natočiť ich jednoducho na krátky videozáznam v rozlíšení FHD/HD vo výnimočnej kvalite. Videosekvencie sú zaznamenávané v rozlíšení 1920x1080/60p/30p a 1280x720/30p sa ukladajú na pamäťovú kartu (typ SD/SDHC/SDXC) v obľúbenom formáte MP4. Takže nie je nič jednoduchšie ako zdieľanie vašich zážitkov na videoklipoch s priateľmi a rodinou na sociálnych sieťach a prostredníctvom internetu. K tomuto účelu je fotoaparát vybavený vstavaným Wi-Fi modulom IEEE 802.11b/g/n s podporou technológie NFC (JIS x 6319-4 standard / 13,56MHz). Okrem okamžitého zdieľania fotografií umožňuje vstavaná Wi-Fi aj bezdrôtové ovládanie fotoaparátu za pomoci aplikácie Leica App, ktorú si môžete do svojho smartfónu/tabletu bezplatne stiahnuť z Apple®App-Store®/Google®Play Store®.

Retro-štýlové doplnky kolekcie Vintage:
K fotoaparátu Leica Q (Typ 116) vám Leica ponúka kožené doplnkové príslušenstvo z kolekcie Vintage, vyrobené z najlepších, vysoko leštených, nafarbených a surových koží. Vyvolaný patinový efekt kvalitnej kože je jednoznačne nadčasový a prepožičiava koženým doplnkom (puzdra a popruhy) vynikajúci Vintage charakter. Klasické kožené puzdra vyrobené z kvalitnej kože a robustného plátna ponúkajú prvotriednu a veľmi elegantnú ochranu pre fotoaparáty Leica Q (Typ 116).

Obsah balenia:
Fotoaparát: Leica Q (Typ 116)
Akumulátor: Leica BP-DC12 + prepravný kryt
Nabíjačka: Leica BC-DC12 a napájací kábel
Popruh: Kožený remienok Leica
Slnečná clona objektívu: Leica
Krytka objektívu: Leica
Krytka sánok blesku: Leica
USB kábel: Leica
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Špecifikácia Leica Q (Typ116), titanium grey

Veľkosť snímača:Full Frame / FX
Počet megapixelov:24
Rýchlosť sekvenčného snímania:10
Max. rozlíšenie videa:Full HD 60obr./s
Stabilizátor obrazu:nemá
GPS modul:Nemá GPS
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Štandardná odolnosť
Wi-FiVstavané Wi-Fi

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 4 390,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod