Predajňa je otvorená! Radi vás obslúžime v pondelok až piatok od 10:00 do 18:00. Náš e-shop funguje naďalej 24 hodín, 7 dní v týždni. Viac info
DORUČENIE ZDARMA pri objednávke nad 20 €. Viac info

Ilford XP-2 Super/36 Čierno-biely 35mm negatívny film

Ilford PAN 400 135-36 je 36obr. čiernobiely panchromatický senzibilizovaný negatívny 35mm film určený pre strojové spracovanie procesom C-41. Vyniká extrémnou expozičnou pružnosťou, extrémne bohatou škálou poltónov a jemným zrnom.
Výrobca:
Ilford
Obj. čislo:
MI00507
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
7,90 € 6,58 €
-+

Ilford XP-2 Super/36 Čierno-biely 35mm negatívny film

Charakteristika Ilford XP2 SUPER 400 135-36:
Ilford XP2 SUPER 400 135-36 je veľmi citlivý čiernobiely panchromatický senzibilizovaný negatívny zvitkový film určený pre strojové spracovanie procesom C-41. Miesto klasickej filmovej emulzie s halogénmi striebra, využíva tento film technológiu farebných negatívnych filmov a kombinuje tak prednosti oboch systémov – tj. hlavne extrémnu expozičnú pružnosť, extrémne bohatú škálu poltónov a jemné zrno zabezpečujúce vysokú hranovú ostrosť. Ilford XP2 SUPER 400 je ideálny pre profesionálnu prácu a rovnako aj pre začínajúcich fotografov, ktorý si zatiaľ na klasický čiernobiely materiál netrúfajú. Je to ideálny film pre všetkých, ktorý hľadajú maximálnu univerzálnosť a spoľahlivosť. Veľkou prednosťou je možnosť zhotovovať veľké zväčšeniny s vynikajúcou kvalitou obrazu. Menovitá citlivosť filmu je ISO 400/27°, avšak jeho široká expozičná pružnosť poskytuje veľmi dobré výsledky aj pri miernej preexpozícii (50 ISO/18°) a podexpozícii (800 ISO/30°).
Panchromatické filmy reagujú na realitu podobne ako ľudský zrak, ktorý vníma svetelné lúče o vlnovej dĺžke približne od 380 nm do 740 nm (viditeľné svetlo), ale v niektorých prípadoch môže byť citlivý aj voči UV a IR zložke svetla. Preto je vhodné mať na objektíve nasadený UV filter, ktorý potlačuje účinok žiarenia na filmový materiál.
Aby sa dosiahla správna citlivosť voči celému spektru viditeľného svetla je tento film senzibilizovaný, čo mu zaručuje správny prevod farebnej reality do stupnice šedej škály. Pokiaľ by nebol film senzibilizováný, nebol by schopný reagovať na svetelné lúče určitej vlnovej dĺžky, a tak by výsledným fotografiám chýbali niektoré časti tonálnej škály. Napríklad by film nereagoval na zelenú, žltú, oranžovú a červenú farbu tzn. Že by ich nezaznamenal a na černobielom pozitíve by boli tieto odtiene čierne, alebo inak tmavé. Takýto materiál nachádza uplatnenie väčšinou len v oblasti vedeckej a priemyslovej fotografie, kde sa s týmito "nedostatkami" pracuje zámerne.

Použitie v praxi:
Tento univerzálny vysoko citlivý čiernobiely film má široké uplatnenie, od rodinných osláv, až po športovú a novinársku fotografiu. Vhodný je tiež pre menej svetelné objektívy kompaktných fotoaparátov, ako aj pre fotografovanie pri nedostatku svetla, kde svojou citlivosťou umožní dosiahnutie ostrých fotografií.

Spracovanie filmu:
Film sa spracováva strojovo procesom C-41

Skladovanie:
Neexponované filmy sa skladujú v originálnych obaloch v suchom a chladnom prostredí (pri teplote 5-21°C a relatívnej vlhkosti 40-60%), mimo dosah pôsobenia škodlivých výparov, plynov a ionizujúceho žiarenia. Filmy skladované v chladničke je nutné nechať pred použitím temperovať pri izbovej teplote asi 2 hodiny, filmy skladované v mrazničke asi 6 hodín. Exponované filmy je potrebné čo najskôr vyvolať.

Pre viac informácií o charakteristikách a spracovaní filmu Ilford XP2 SUPER 400 135-36 si pozrite na stránkach jeho výrobcu Technický list

Špecifikácia Ilford XP-2 Super/36 Čierno-biely 35mm negatívny film

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 7,90 €

Upozorni ma keď cena klesne pod