Fujifilm X-T1 - Telo, Čierne

Recenziu na tento model nájdete na portále FOTOma.sk

Fujifilm FinePix X-T1 je v rámci modelovej ponuky systémových fotoaparátov X úplne novou radou, ktorá kombinuje osvedčený snímač, mimoriadne kvalitný elektronický hľadáčik a nový AF systém s utesneným tele v štýle starých retro zrkadloviek.
Výrobca:
Fujifilm
Obj. číslo:
16421490
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
899,00 € 749,17 €
-+
Akcia

Fujifilm X-T1 - Telo, Čierne

BALENIE FOTOAPARÁTU NEOBSAHUJE OBJEKTÍV! BEZ VHODNÉHO OBJEKTÍVU NIE JE MOŽNÉ S FOTOAPARÁTOM FOTOGRAFOVAŤ!

Fujifilm FinePix X-T1 je úplne novou modelovou radou systémových fotoaparátov X, ktorá kombinuje všetky osvedčené prvky súčasných modelov a pridáva k tomu nové a to všetko je umiestnené do odolného voči vode a prachu utesneného tela v štýle retro zrkadloviek kompletne vyrobeného z odolných hliníkových zliatin. Z osvedčených komponentov nájdete vo fotoaparáte 3“ výklopný TFT LCD displej s rozlíšením 1,04MPix, Wi-Fi modul (pre zjednodušenie zdieľania multimediálneho obsahu a pridávanie GPS dát do fotografií vďaka smartphonom) a samozrejmosťou je aj X-Synchro konektor pre blesky Fujifilm a bajonet X, pre použitie všetkých v súčastnosti vyrábaných objektívov Fujinon XF a XC. Medzi úplne nové prvky patrí elektronický hľadáčik technológie OLED s mimoriadne veľkým zväčšením (až 0,77x), rozlíšením (2,36 MPix) a ultra rýchlou obnovovaciou frekvenciou (0,005s), ktorý je svojimi vlastnosťami skutočne unikátny v rámci toho s čím sa v súčasných digitálnych fotoaparátoch môžete stretnúť. Okrem toho je vo fotoaparáte použitý inovovaný 16,3Mpix X-Trans II CMOS snímač formátu APS-C (použitý už v modeloch X-E2/X-M1/X100s), ktorý má zabudované zaostrovacie senzory fázovej detekcie pre rýchle automatické zaostrovanie (iba 0,08s). Naň potom priamo nadväzuje špičkový obrazový procesor EXR Processor II, ktorý zaručuje mimoriadne rýchle procesy spracovania a ukladania fotografií čo umožňuje fotografovať rýchlosťou až 8 obr./s v plnej kvalite. Vďaka kombinácii snímača osadeného senzormi fázovej detekcie a novému EXR Procesora II je inteligentný hybridný systém automatického zaostrovania (Inteligent Hybrid Auto Focus), dvakrát rýchlejší ako v modeli FinePix X-E1/E2.

Klasický dizajn retro zrkadloviek:
Pri návrhu dizajnu sa jeho tvorcovia zamerali na čo najväčšiu funkčnosť a premyslenú ergonómiu ovládania čím sa fotoaparát radí k prémiovej rade fotoaparátov Fujifilm FinePix X. Dizajn je inšpirovaný zaužívaným a časom overeným dizajnom retro zrkadloviek z éry filmu. Pocit z retro dizajnu fotoaparátu Fujifilm FinePix umocňuje voľba materiálov, kde Fujifilm vsadil na osvedčenú kombináciu odolného a pevného tela z horčíkových zliatin a kvalitne spracovanej syntetickej kože. Fotoaparát je vďaka svojej odolnej konštrukcii a utesneniu na zhruba 80 miestach je odolný voči prachu, vode a nízkej teplote (až -10°C). V kombinácii s rovnako utesneným objektívom Fujifilm FinePiex XF 18-135mm a vertikálnym batériovým gripom Fujifilm VG-XT1 tvorí odolnú a spoľahlivú zostavu pre fotografovanie v teréne aj pri vysokej vlhkosti, prašnosti a veľkom mraze. Okrem toho je zvýšená aj odolnosť LCD displeja ktorý je vystužený špeciálnym vytvrdeným krycím sklom. Samotné otočné voliče sú vyrobené z hliníku a sú vybavené aretáciou.

Ergonómia ovládania:
Tradične silnú stránku fotoaparátov rady FinePix X – ergonómiu ovládacích prvkov, dotiahol model Fujifilm FinePix X-T1 k úplnej dokonalosti. Ovládanie je zabezpečené pomocou manuálnych kruhových voličov a klasického clonového krúžku na objektíve. Takéto usporiadanie mimoriadne urýchľuje prácu s fotoaparátom a nenúti fotografa vchádzať do menu a zdĺhavo nastavovať fotoaparát práve vtedy keď na to nie je čas. Napriek atraktívnemu tradičnému dizajnu manuálnych SLR zrkadloviek minulého storočia, Fujifilm FinePix X-T1 ponúka rýchly a presný autofokus, ktorý umožňuje kontinuálne fotografovať s frekvenciou až 8 obr./s (až pre 28 JPEG/ 8 RAW+JPEG v rade) a milovníci súčasného ovládania fotoaparátov cez menu ocenia „Quick systém“ ovládania pomocou výklopného 3" TFT LCD monitora s rozlíšením až 1 040 000 obrazových bodov.

Nový revolučný „real time“ elektronický hľadáčik:
Fotoaparát FinePix X-T1 je vybavený mimoriadne kvalitným elektronickým hľadáčikom s OLED technológiou displeja. Nový hľadáčik ponúka mimoriadne veľké zväčšenie obrazu a to až 0,77x, ktoré predčí všetky súčasné Full-Frame zrkadlovky (január 2014). Pri tomto zväčšení ponúka hľadáčik 31° široké zorné pole. Rozlíšenie OLED displeja je rovnako mimoriadne – až 2,36MPix, teda rovnaké ako u fotoaparátu FinePix X-E2. Nový hľadáčik dostal do vienku prezývku „real time“, ktorá má pomenovať novú unikátnu vlastnosť – doslova bleskovú odozvu hľadáčika (opozdenie iba 0,005s), zabezpečenú vysokou obnovovaciou frekvenciou. Hľadáčik disponuje 100% pokrytím uhla záberu a mimo túto plochu na bočných lištách zobrazuje všetky dôležité expozičné údaje, ako aj ďalšie potrebné informácie, vďaka čomu sa pri tvorbe fotografie budete môcť plne sústrediť na komponovanie záberu, bez toho aby ste fotoaparát museli skladať dole z oka. Hľadáčik podporuje správne otočenie informácii zobrazovaných v hľadáčiku, v závislosti na tom či fotografujete na výšku, alebo na šírku. Rovnako umožňuje v režime „DUAL“ zobraziť pri režime manuálneho ostrenia obraz rozdelený na bežný pohľad na fotografovanú scénu (pre tvorbu kompozície) a zároveň pohľad na pomocné okno fázovej detekcie tzv. Focus Assist (Focus Peaking a Digital Split Image Focus), takže manuálne ostrenie pomocou hľadáčiku je mimoriadne presné a ľahké. Okrem režimu „DUAL“ umožňuje hľadáčik použiť aj režim „FULL“ pri ktorom zobrazovaný obraz v hľadáčiku umožňuje maximálne využiť jeho zobrazovaciu plochu tak že pre informácie zobrazované hľadáčikom ostane iba úzky zobrazovací pás nad a pod hlavným obrazom.

Dokonalý tandem revolučného 16,3MPix X-Trans II CMOS snímača formátu APS-C a obrazového procesora EXR Processor II:
Srdcom fotoaparátu Fujifilm FinePix X-T1 je nový veľký revolučný štruktúrou zrna klasického filmu inšpirovaný 16,3 MPix X-Trans II CMOS senzor formátu APS-C. Technológia nového X-Trans II CMOS senzora sa opiera o revolučnú architektúru usporiadania sady RGB primárnych farebných filtrov mikrošošoviek snímacích fotodiod. Vďaka ich novému usporiadaniu s vyššiou mierou náhodnosti RGB matice systému 6x6 pixelov sa podarilo výrobcovi výrazne obmedziť aj bez použitia Low-pass filtra prípadný vznik efektu moiré. Nepoužitie Low-pass filtra sa okamžite prejavilo v prirodzene vysokej ostrosti záberov a výbornom farebnom podaní výsledných fotografií. Svojou mierou k tomu prispievajú samozrejme aj nekompromisne kvalitné objektívy Fujinon s vysokou rozlišovacou schopnosťou. Veľmi dôležitou inováciou snímača je zapracovanie zaostrovacích senzorov fázovej detekcie priamo na snímači, ktoré budú pomáhať inteligentnému hybridnému automatickému zaostrovaniu. Zo snímačom je priamo prepojený duálny procesor spracovania obrazu EXR Processor II, ktorý oproti predošlému modelu EXR Pro umožňuje spracovanie dát až 2x rýchlejšie. EXR Processor II pracuje v tandeme s 16,3MPix X-Trans II APS-C snímačom CMOS a pomáha zvýšiť obrazovú kvalitu na úplne novú úroveň vďaka svojim dokonalým algoritmom. Rýchle a výkonné jadro EXR Processor II s dvomi procesormi má meniteľnú konfiguráciu, takže sa môže okamžite prispôsobiť aktuálnym komplexným potrebám spracovania obrazu. Procesor EXR Processor II umožňuje rýchle automatické zaostrovanie aj v podmienkach slabo osvetlených fotografických scén. Vďaka rýchlemu zapnutiu fotoaparátu – iba 0,5s a opozdeniu spúšte iba 0,05s sa Vám už nestane že premeškáte ten pravý okamžik. Rýchlemu kontrastnému automatickému zaostrovaniu stačí iba 0,08s k tomu aby zaostrilo na fotografovaný objekt, takže aj nečakané momentky budú dokonale ostré.

Citlivosť ISO:
Snímač systémového fotoaparátu Fujifilm Finepix X-T1 disponuje základnou natívnou citlivosťou v rozsahu ISO 200 až ISO 6400. Okrem toho ponúka fotoaparát možnosť rozšírených hodnôt citlivostí na ISO 100, ISO 12800, ISO 25600, ISO 51200. Takto vysoké hodnoty citlivosti ISO veľmi dobre využijete pri slabo nasvietených scénach. Pre kompenzáciu šumu pri takto vysokých bolo upravená architektúra a usporiadanie súčastiek a obvodov snímača. Takže šum je minimalizovaný na maximálnu možnú mieru.

Inteligentný hybridný automatický zaostrovací systém:
Fujifilm FinePix X-T1 prichádza s novým systémom automatického zaostrovania, ktorý bol najväčšou slabinou predošlých modelov systémových fotoaparátov FinePix rady X. Nový inteligentný automatický zaostrovací systém prichádza s novou hybridnou technológiou, ktorá prináša najrýchlejší AF s rýchlosťou zaostrenia do 0,08s. Hybridná technológia zaostrovania je založená na kombinácii klasickej fázovej detekcie a kontrastnej detekcie. Pre vysokorýchlostné AF zaostrovanie sa prednostne používa pokročilý snímač fázovej detekcie s podporou kontrastnej detekcie. Pri zaostrovaní v tmavých priestoroch prípadne za veľmi nízkej hladiny osvetlenia je prednostne využívaná práve detekcia kontrastu priamo na snímači čo Vám zaručí rýchle a presné zaostrenie. Precízne zaostrovanie riadi novovyvinutý inteligentný algoritmus zaostrovania, ktorý okrem zvýšenia presnosti zvyšuje aj rýchlosť zaostrenia pri fotografovaní objektov s malým kontrastom a v situáciach s nedostatkom svetla. Vďaka tomuto novému hybridnému zaostrovaciemu systému už pre vás nebude problém fotografovať momentky, alebo iné rýchlo plynúce deje

Wi-Fi konektivita:
Fujifilm FinePix X-T1 je okrem tradičných konektorov pre káble (USB 2.0 High-Speed, HDMI type C, Video output) vybavený aj vstavaným Wi-Fi transmiterom štandardu IEEE 802.11b/g/n. Vďaka tomuto vstavanému Wi-Fi modulu môžete teraz zdieľať svoje fotografie a videá spolu s priateľmi na kompatibilných inteligentných zariadeniach vybavených Wi-Fi konektivitou a prostredníctvom nich aj priamo na sociálnych sieťach. Vďaka možnosti spárovať fotoaparát s napr. smartfónom je možné využívať vstavané zariadenia mobilu ako napr. GPS k získaniu geografických infotmácii o mieste vyhotovenia fotografie, ktoré sa zapíšu priamo do EXIF súboru fotografie. Takýmto jednoduchým spôsobom si môžete lokalizovať, triediť a zdieľať vaše fotografie a videá. Bezplatná aplikácia Fujifilm Camera Remote vám umožní zaostrovať a exponovať s vaším Fujifilm FinePix X-T1 pomocou vášho tabletu či smartfónu. K dispozícii budete mať funkcie prenosu obrazu, zaostrenia dotykom na dotykovom displeji vášho zariadenia, nastavenia expozičných parametrov (expozičný čas, clona, ISO), kompenzácie expozície, simulácie filmu, samospúšte, blesku, zdieľania GPS informácií s vašim smartphonom, automatické a jednoduché zdieľať vašich fotografií a videí. Aplikáciu Fujifilm Camera Remote si môžete stiahnuť TU.

Obrazové formáty RAW, JPG a video ukladané kodekom H.264:
Fotoaparát umožňuje fotografovať do komprimovaného formátu JPG v niekoľkých stupňoch kompresie, do nekomprimovaného formátu RAW ako aj nahrávať Full HD video so stereo zvukom kódované kodekom H.264. Fotoaparát podporuje karty rady SD/SDHC/SDXC. Možnosti a funkcionalita fotoaparátu sa dá uspôsobovať pre individuálne potreby majiteľov pomocou širokej ponuky špeciálne navrhnutého príslušenstva.

Kompatibilita s pamäťovými kartami SD/SDHC/SDXC formátu UHS-II:
Fotoaparát Fujifilm FinePix X-T1 je prvým fotoaparátom na svete, ktorý je kompatibilný s pamäťovými kartami SD/SDHC/SDXC formátu UHS-II. Použitie týchto pamäťových kariet zvašuje rýchlosť zápisu v režime sériového fotografovania až na dvojnásobok oproti klasickým pamäťovým kartám.

Parametre fotoaparátu Fujifilm FinePix X-T1:

• Patentovaný 16,3 MPix X-Trans II CMOS senzor formátu APS-C
• Novel – farebný filter pre potlačenie moiré (bez low pass filtra)
• Rýchly a výkonný obrazový procesor EXR Processor II
• Možnosť zvýšiť DR rozsah 100-400% (Auto)
• Tradičné analógové ovládanie a dizajn retro zrkadlovky
• Tradičný clonový krúžok na objektívoch
• Nové ovládače na zadnom paneli
• Nový Quick systém ovládanie cez zadný LCD monitor
• Štrbinová uzávierka s rozsahom expozičných časov 1/4000s až 30s, režim Bulb
• Kontinuálne fotografovanie 8 obrázkov za sekundu
• 3" RGBW 1 040 000 bodový displej
• Full HD video 1920 x 1080/60p v H.264 MOV formáte so stereo zvukom
• hľadáčik EVF s rozlíšením 2 360 000 bodov so 100% pokrytím
• Slot na pamäťové karty SD/SDHC/SDXC (vratane typu UHS II)
• Lithium-Iontový 1260 mAh akumulátor Fujifilm NP-W126
• Rozmery 129 x 89,8 x 46,7 mm
• Hmotnosť tela 440g aj s akumulátorom a pamäťovou kartou

Obsah balenia:
Systémový fotoaparát Fujifilm FinePix X-T1 - Telo:
Fotoaparát: Fujifilm FinePix X-T1 – Telo
Akumulátor: Fujifilm NP-W126
Nabíjačka: Fujifilm BC-W126 + Nabíjací kábel
Externý systémový blesk: Fujifilm EF-X8
Popruh: Fujifilm
Spona na uchytenie popruhu: 2x Kovová spona Fujifilm
Nástroj na uchytenie spony: Prípravok na uchytenie kovovej spony Fujifilm
Krytka bajonetu: Fujifilm BCP-001
Krytka sánok externého blesku: Fujifilm
Krytka kontaktov pre pripojenie batériového gripu: Fujifilm
Krytka synchrokontaktu: Fujifilm
Software: Fujifilm Viewer software, RAW File Converter
Dokumentácia: Návod

Špecifikácia Fujifilm X-T1 - Telo, Čierne

Veľkosť snímača:Snímače APS-C/DX DSLR
Počet megapixelov:16,3
Citlivosť ISO:100 - 51200
Rýchlosť sekvenčného snímania:8
Rýchlosť uzávierky:1/4000 - 30
Rozlíšenie videa:1920 x 1080
Stabilizátor obrazu:Stabilizátor je v objektíve
Typ záznamového média:SD/SDHC/SDXC karta
Vstavaný GPS modul:Nie je vybavený GPS príjmačom
Hmotnosť fotoaparátu:440

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 899,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod