Objednávajte bezpečne on-line! Osobný odber e-shopu v prevádzke.

Fujifilm GFX 50R + Fujinon GF 45mm f/2.8 R WR

Fujifilm GFX 50R + Fujinon GF 45mm f/2.8 R WR je cenovo veľmi výhodný set. Stredoformátový senzor s rozlíšením 51.4MP, s rozmermi 43.8 x 32.9 mm, X Processor Pro, využíva tiež 3,2 "dotykový displej, elektronický hľadáčik s rozlíšením 3.69 mil. bodov a duálny slot na pamäťové karty SD UHS-II. NP-T125 batéria vydrží okolo 400 snímok na jedno nabitie.
Výrobca:
Fujifilm
Obj. čislo:
166017745
Dostupnosť tovaru:
na predobjednávku
5 199,00 € 4 332,50 €
-+

Fujifilm GFX 50R + Fujinon GF 45mm f/2.8 R WR


Parametre a popis
Vďaka konštrukcii malého tela môžete používať hľadáčik pohodlne i druhým okom. To umožňuje kontrolu a vnímanie atmosféry scény okolo foteného predmetu, pomocou zobrazenia v elektronickom hľadáčiku.

Odolný voči prachu, poveternostným vplyvom a mrazu až -10 ° C.
Telo FUJIFILM GFX 50R konštruované z horčíkovej zliatiny je odolné proti prachu a vode a zároveň je schopné odolať nízkym teplotám. Aj cez rozmery veľkého obrazového snímača je fotoaparát kompaktný, ľahký a mimoriadne odolný. Model GFX 50R s kompaktným dizajnom váži len 775 g. Utesnenie proti vplyvom počasia vo vnútri tela fotoaparátu súčasne znamená, že je odolné proti prachu, vlhkosti a nízkym teplotám. Vďaka tomu je perfektnou voľbou pre širokú škálu ťažkých podmienok fotografovania, rovnako ako v štúdiu.

Feeling
Textúry tela a otočné ovládače.
Kompaktné a ľahké telo GFX je navrhnuté s dôrazom na detail, aby sa dosiahla pokročilá funkčnosť a elegancia súčasne. Príklady toho možno vidieť v optimalizovaných tvaroch jednotlivých súčastí, povrchovej štruktúre tela z horčíkovej zliatiny a použitia gumového materiálu pre pohodlnejšie držanie. Ovládacie voliča, vrátane rýchlo spúšte, sú vyfrézované z hliníkových blokov pre prvotriedny povrch. Zvláštna pozornosť bola venovaná vnútornej štruktúre a pri jednotlivých úkonoch boli aplikované jemné úpravy, ako je zrejmé pri kliknutí a jeho zvuku.

Snímač s formátom FUJIFILM G
Model FUJIFILM GFX 50R je vybavený stredoformátovým snímačom CMOS s rozmermi 43,8 x 32,9 mm, ktorý je produktom bohatej histórie spoločnosti Fujifilm, so špičkovou digitálnou technológiou a rozsiahlymi znalosťami stredoformátových filmových fotoaparátov. S výkonným rozlíšením 51,4 megapixelov a kombinácií s vysoko výkonnými objektívmi GF poskytuje snímač vynikajúcu farby a ostrosť, ktorá zapôsobí na profesionálnych fotografov, ktorí pracujú vo svete reklamnej, módnej fotografie alebo aj krajinkárskej.

Optimalizovaný snímač
Tvar objektívov a spracovanie svetla z fotodiód boli optimalizované, aby sa dosiahla vysoká úroveň ostrosti a širokého dynamického rozsahu. Najmenšia prirodzená citlivosť ISO 100 a 14. stopový dynamický rozsah, dosiahnutý pomocou 14bitových RAW dát, poskytuje obraz vo vysokom rozlíšení v rôznych podmienkach, najmä s bohatými odtieňmi pleti a detailov.

Procesor
X-Procesor Pro
FUJIFILM GFX 50R využíva X-Processor Pro pre spracovanie obrazu, ktorý dokáže vytiahnuť to najlepšie z 51,4 megapixelového senzora. Jeho pokročilé spracovanie zrýchľuje a optimalizuje výkon fotoaparátu v najrôznejších oblastiach, vrátane úžasnéj reprodukcie farieb s jedinečnými režimami filmovej simulácie spoločnosti Fujifilm, konverziou RAW do 8-bitového formátu TIFF, presným kontrastom AF, rýchlym spustením a minimálnym oneskorením uvoľnením uzávierky od stlačenia spúšte a intervalového snímania.

Bajonet
FUJIFILM G Mount
FUJIFILM GFX 50R využíva bajonet G, ktorý má priemer 65 mm, vzdialenosť zadnej príruby 26,7 mm (flange distance) a vzdialenosť minimálneho spätného zaostrenia 16,7 mm (backfocus). Využíva až 12 elektronických kontaktných miest pre odosielanie a prijímanie dát a podporuje použitie širokého sortimentu objektívov a príslušenstva. Krátky backfocus, ktorý umožnil štruktúru bezzrkadlového systému Fujifilm, poskytuje väčšiu voľnosť v konštrukcii objektívu, čo prispieva k vývoju rýchlych, kompaktných a vysoko výkonných objektívov GF. Pričom bráni vinetácií a poskytuje ostrosť po celej ploche snímky.


Špecifikácia Fujifilm GFX 50R:
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Stredný formát
Podľa použitia: Profesionálne

obrazový snímač
Formát snímača: 44 x 33 mm
Rozlíšenie: 51,4 Mpx
Typ snímača: CCD
Stabilizátor snímača: Nie
Veľkosť snímača (mm): 43.8 x 32.9

obrazový procesor
Typ obrazového procesora: X-Processor Pro

nastavenie expozície
ISO - minimálna citlivosť: 100
ISO - maximálna citlivosť: 102400

závierka
Typ uzávierky: Mechanická uzávierka / elektronická uzávierka
Najdlhší expozičný čas: 360
Najkratší expozičný čas: 1/16000

fotografovanie
Rýchlosť sériového snímania: 3 sn./s

hľadáčik
Typ hľadáčika: Elektronický
Rozlíšenie hľadáčika: 3600000

LCD
Veľkosť displeja: 3,2 "
Rozlíšenie displeja: 2360000
Živý náhľad (Live View): Áno
Dotykový displej: Áno
Výklopný displej: Áno
Stavový displej: Nie

blesk
Vstavaný blesk: Nie
Synchronizačný čas blesku (X-sync): 1/125

záznam
Rozlíšenie videa: Full HD (1920 × 1080)
Video formát: H.264, MP4
Snímacia frekvencia pri videu: 30 sn./s

rozhranie a napájanie
Diaľková spúšť: Bezdrôtová, Káblová
Wi-Fi: Áno
Výdrž batérie (sn.): 400 snímok
Rozhranie: HDMI micro, USB 3.0
Typ akumulátora: NP-T125
Spôsoby napájanie: Akumulátor

fyzikálne špecifikácie
Rozmery v mm: 161 x 97 x 66
Hmotnosť: 775 g
Farba: čierna
Utesnenie (prach / vlhkosť): Áno Fujifilm Fujinon GF 45mm f/2.8 R WR:
Fujifilm Fujinon GF 45mm f/2.8 R WR je utesnený, profesionálny, vysoko svetelný, širokouhlý, stredoformátový objektív, ktorý je zo svojim 36mm ohniskom (po prepočte na kinofilm), výborným nástrojom pre fotografovanie širokouhlých záberov. Hodí sa nie len pre krajinársku fotografiu, fotografiu architektúry, fotoreportáže, dokumentárnu fotografiu, ale aj pre všetkých fotografov, ktorý pre svoju tvorbu vyžadujú špičkovú obrazovú kvalitu a objektív schopný práce v akýchkoľvek podmienkach.

Dôležité vlastnosti:

• Profesionálny stredoformátový objektív s bajonetom Fujifilm G, ktorý je určený pre stredoformátové systémové fotoaparáty rady Fujifilm GFX
• Objektív ponúka širokouhlé 45mm ohnisko, ktoré je po prepočte na kinofilm ekvivalentom 36mm ohniskovej vzdialenosti a uhol záberu je 62° 60´
• Prvotriedna optická konštrukcia so špičkovou obrazovou kvalitou pozostávajúca z 11 optických členov zoradených do 8 optických skupín
• Optická sústava objektívu je vybavená 1 asférickou šošovkou pre korekciu optického skreslenia a 2 šošovkami zo špeciálneho nízko-rozptylového skla, ktoré zlepšuje prenos kontrastu, farebnú vernosť a potláča chromatickú aberáciu.
• Vonkajší povrch prednej šošovky má hydrofóbickú fluoritovú úpravu pre prevenciu znečistenia jej povrchu.
• Vysoká svetelnosť objektívu f/2.8 umožňuje aj použitie v nedostatočne osvetlenom prostredí
• Prstenec pre nastavovanie hodnoty clony (R), má pozíciu C umožňujúcu nastavovanie hodnoty clony priamo na tele fotoaparátu.
• 9-lamelová tvarovaná clona s dokonale kruhovým otvorom pre čo najdokonalejšie rozmazanie pozadia (bokeh) sa dá nastavovať po 1/3 EV krokoch
• Lineárny zaostrovací motor umožňuje tiché a rýchle zaostrenie.
• Veľmi kompaktná konštrukcia s hmotnosťou iba 490g ho radí medzi najľahšie objektívy vo svojej triede
• Utesnená profesionálna mechanická konštrukcia objektívu z pevnej a ľahkej zliatiny je odolná voči nárazom, prachu, mrazu a stekajúcej vode
• 62mm závit pre klasické kruhové filtre
• Mosadzný bajonet objektívu je veľmi odolný a zaisťuje objektívu vysokú presnosť uchytenia aj po rokoch používania

Podrobný popis vlastností objektívu:
Použitie objektívu:
Fujifilm Fujinon GF 45mm f/2.8 R WR, je šikovný, kompaktný a veľmi ľahký objektív, so špičkovou obrazovou kvalitou a s pevnou, odolnou konštrukciou, ktorá je odolná voči prachu, mrazu a stekajúcej vode. Vďaka týmto vlastnostiam ho môžete mať kedykoľvek a kdekoľvek zo sebou a používať ho za akýchkoľvek poveternostných podmienok. To sú presne tie podmienky použitia s akými musí rátať každý profesionál. Preto je tento profesionálny objektív výbornou voľbou pre všetkých fotografov, ktorý potrebujú širokouhlý záber, maximálnu odolnosť a kvalitu obrazu.

Široký uhol záberu a optická konštrukcia:
Objektív sa svojou 45mm ohniskovou vzdialenosťou radí medzi stredoformátovými objektívmi k širokouhlým. Po prepočte na kinofilm je jeho ohnisková vzdialenosť ekvivalentná ohniskovej vzdialenosti 36mm. To zodpovedá uhlu záberu 62° 60´. Optická konštrukcia objektívu je zložená z 11-tich optických členov, ktoré sú zoradené do 8-mych optických skupín. V optickej sústave je zaradená 1 asférická šošovka pre korekciu optického skreslenia obrazu a 2 šošovky z nízko rozptylového skla, ktoré zlepšujú prenos kontrastu, ostrosť, farebnú vernosť a eliminujú vznik chromatickej aberácie. Vonkajší povrch prednej šošovky je navyše ošetrený hydrofóbnou fluoritovou úpravou pre prevenciu znečistenia jej povrchu a pre ľahké čistenie.

Vysoká svetelnosť, ovládanie clony a kontrola nad hĺbkou ostrosti:
Vysoká svetelnosť objektívu f/2.8 je ideálna pre fotografovanie v prostredí s nedostatočnou mierou osvetlenia ako aj pre kontrolu nad hĺbkou ostrosti v obraze. Clonu je možné nastavovať v rozsahu od f/2.8 po f/32 po 1/3 EV krokoch a to pomocou clonového krúžku na objektíve, alebo po nastavení clonového krúžku na pozíciu C aj priamo ovládacím rollerom na fotoaparáte. Clona pozostáva z 9-tich tvarovaných lamiel, ktoré majú dokonale kruhový otvor. Vďaka tomu môžete vytvárať úchvatne zábery so zaostreným objektom v popredí na dokonale rozostrenom pozadí (tzv. bokeh).

Rýchle a tiché zaostrovanie:
Pre automatické zaostrovanie je objektív vybavený vysokorýchlostným trojitým lineárnym zaostrovacím motorom, ktorý je tvorený tromi lineárnymi motorčekmi osadenými okolo optickej sústavy s rozostupom 120°. Pri svojej práci je motorček takmer bezhlučný, mimoriadne rýchly a hlavne spoľahlivý. Samotný motorček je aktivovaný povelmi zo zaostrovacieho systému fotoaparátu, ktorý pracuje na princípe fázovej detekcie.

Mechanická konštrukcia objektívu a jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom:
Objektív je vyrobený z ľahkých a veľmi pevných zliatin hliníka a horčíka. V prednej časti objektívu dominuje závit pre klasické kruhové filtre o priemere 62mm a zadná časť je tvorená mosadzným bajonetom Fujifilm G, ktorý zabezpečuje vysokú presnosť uchytenia objektívu aj po rokoch používania. Všetky spoje a pohyblivé časti objektívu sú dokonale utesnené sériou tesnení pre dokonalé utesnenie fotoaparátu voči prachu, mrazu (-10° C) a stekajúcej vode (dážď, vlhkosť). Objektív sa vyznačuje veľmi kompaktnými rozmermi. Pri priemere 84mm a dĺžke 88mm je jeho hmotnosť iba 490g.

Technické parametre objektívu Fujifilm Fujinon GF 45mm f/2.8 R WR:
• Ohnisková vzdialenosť: 45mm (36mm ekvivalent pre 35mm formát)
• Zorný uhol: 62° 60´
• Maximálna clona: f/2.8
• Minimálna clona: f/32
• Optická konštrukcia: 11 členov / 8 skupín
• Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,45m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,14x
• Priemer filtrového závitu: 62mm
• Rozmery: 84 x 88 mm
• Hmotnosť: 490g

Špecifikácia Fujifilm GFX 50R + Fujinon GF 45mm f/2.8 R WR

Veľkosť snímača:Stredoformátové snímače
Počet megapixelov:51,4
Rýchlosť sekvenčného snímania:3
Stabilizátor obrazu:nemá
GPS modul:Nemá GPS
Bajonet fotoaparátuFujifilm GF
Bajonet objektívu:Fujifilm GF
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Utesnený set
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/2.8
Priemer filtra objektívu62 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 5 199,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod