Objednávajte bezpečne on-line! Osobný odber e-shopu v prevádzke.

Fujifilm GFX 50R + Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR

Fujifilm GFX 50R + Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR je cenovo veľmi výhodný set profesionálneho, stredoformátového systémového fotoaparátu GFX 50R s špičkovým, profesionálnym základným transfokačným (zoom) objektívom GF 32-64mm f/4 R LM WR.Stredoformátový senzor s rozlíšením 51.4MP, s rozmermi 43.8 x 32.9 mm, X Processor Pro, využíva tiež 3,2 "dotykový displej, elektronický hľadáčik s rozlíšením 3.69 mil. bodov a duálny slot na pamäťové karty SD UHS-II. NP-T125 batéria vydrží okolo 400 snímok na jedno nabitie.
Výrobca:
Fujifilm
Obj. čislo:
16601773264
Dostupnosť tovaru:
na predobjednávku
5 999,00 € 4 999,17 €
-+

Fujifilm GFX 50R + Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR

Parametre a popis
Vďaka konštrukcii malého tela môžete používať hľadáčik pohodlne i druhým okom. To umožňuje kontrolu a vnímanie atmosféry scény okolo foteného predmetu, pomocou zobrazenia v elektronickom hľadáčiku.

Odolný voči prachu, poveternostným vplyvom a mrazu až -10 ° C.
Telo FUJIFILM GFX 50R konštruované z horčíkovej zliatiny je odolné proti prachu a vode a zároveň je schopné odolať nízkym teplotám. Aj cez rozmery veľkého obrazového snímača je fotoaparát kompaktný, ľahký a mimoriadne odolný. Model GFX 50R s kompaktným dizajnom váži len 775 g. Utesnenie proti vplyvom počasia vo vnútri tela fotoaparátu súčasne znamená, že je odolné proti prachu, vlhkosti a nízkym teplotám. Vďaka tomu je perfektnou voľbou pre širokú škálu ťažkých podmienok fotografovania, rovnako ako v štúdiu.

Feeling
Textúry tela a otočné ovládače.
Kompaktné a ľahké telo GFX je navrhnuté s dôrazom na detail, aby sa dosiahla pokročilá funkčnosť a elegancia súčasne. Príklady toho možno vidieť v optimalizovaných tvaroch jednotlivých súčastí, povrchovej štruktúre tela z horčíkovej zliatiny a použitia gumového materiálu pre pohodlnejšie držanie. Ovládacie voliča, vrátane rýchlo spúšte, sú vyfrézované z hliníkových blokov pre prvotriedny povrch. Zvláštna pozornosť bola venovaná vnútornej štruktúre a pri jednotlivých úkonoch boli aplikované jemné úpravy, ako je zrejmé pri kliknutí a jeho zvuku.

Snímač s formátom FUJIFILM G
Model FUJIFILM GFX 50R je vybavený stredoformátovým snímačom CMOS s rozmermi 43,8 x 32,9 mm, ktorý je produktom bohatej histórie spoločnosti Fujifilm, so špičkovou digitálnou technológiou a rozsiahlymi znalosťami stredoformátových filmových fotoaparátov. S výkonným rozlíšením 51,4 megapixelov a kombinácií s vysoko výkonnými objektívmi GF poskytuje snímač vynikajúcu farby a ostrosť, ktorá zapôsobí na profesionálnych fotografov, ktorí pracujú vo svete reklamnej, módnej fotografie alebo aj krajinkárskej.

Optimalizovaný snímač
Tvar objektívov a spracovanie svetla z fotodiód boli optimalizované, aby sa dosiahla vysoká úroveň ostrosti a širokého dynamického rozsahu. Najmenšia prirodzená citlivosť ISO 100 a 14. stopový dynamický rozsah, dosiahnutý pomocou 14bitových RAW dát, poskytuje obraz vo vysokom rozlíšení v rôznych podmienkach, najmä s bohatými odtieňmi pleti a detailov.

Procesor
X-Procesor Pro
FUJIFILM GFX 50R využíva X-Processor Pro pre spracovanie obrazu, ktorý dokáže vytiahnuť to najlepšie z 51,4 megapixelového senzora. Jeho pokročilé spracovanie zrýchľuje a optimalizuje výkon fotoaparátu v najrôznejších oblastiach, vrátane úžasnéj reprodukcie farieb s jedinečnými režimami filmovej simulácie spoločnosti Fujifilm, konverziou RAW do 8-bitového formátu TIFF, presným kontrastom AF, rýchlym spustením a minimálnym oneskorením uvoľnením uzávierky od stlačenia spúšte a intervalového snímania.

Bajonet
FUJIFILM G Mount
FUJIFILM GFX 50R využíva bajonet G, ktorý má priemer 65 mm, vzdialenosť zadnej príruby 26,7 mm (flange distance) a vzdialenosť minimálneho spätného zaostrenia 16,7 mm (backfocus). Využíva až 12 elektronických kontaktných miest pre odosielanie a prijímanie dát a podporuje použitie širokého sortimentu objektívov a príslušenstva. Krátky backfocus, ktorý umožnil štruktúru bezzrkadlového systému Fujifilm, poskytuje väčšiu voľnosť v konštrukcii objektívu, čo prispieva k vývoju rýchlych, kompaktných a vysoko výkonných objektívov GF. Pričom bráni vinetácií a poskytuje ostrosť po celej ploche snímky.


Špecifikácia Fujifilm GFX 50R:
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Stredný formát
Podľa použitia: Profesionálne

obrazový snímač
Formát snímača: 44 x 33 mm
Rozlíšenie: 51,4 Mpx
Typ snímača: CCD
Stabilizátor snímača: Nie
Veľkosť snímača (mm): 43.8 x 32.9

obrazový procesor
Typ obrazového procesora: X-Processor Pro

nastavenie expozície
ISO - minimálna citlivosť: 100
ISO - maximálna citlivosť: 102400

závierka
Typ uzávierky: Mechanická uzávierka / elektronická uzávierka
Najdlhší expozičný čas: 360
Najkratší expozičný čas: 1/16000

fotografovanie
Rýchlosť sériového snímania: 3 sn./s

hľadáčik
Typ hľadáčika: Elektronický
Rozlíšenie hľadáčika: 3600000

LCD
Veľkosť displeja: 3,2 "
Rozlíšenie displeja: 2360000
Živý náhľad (Live View): Áno
Dotykový displej: Áno
Výklopný displej: Áno
Stavový displej: Nie

blesk
Vstavaný blesk: Nie
Synchronizačný čas blesku (X-sync): 1/125

záznam
Rozlíšenie videa: Full HD (1920 × 1080)
Video formát: H.264, MP4
Snímacia frekvencia pri videu: 30 sn./s

rozhranie a napájanie
Diaľková spúšť: Bezdrôtová, Káblová
Wi-Fi: Áno
Výdrž batérie (sn.): 400 snímok
Rozhranie: HDMI micro, USB 3.0
Typ akumulátora: NP-T125
Spôsoby napájanie: Akumulátor

fyzikálne špecifikácie
Rozmery v mm: 161 x 97 x 66
Hmotnosť: 775 g
Farba: čierna
Utesnenie (prach / vlhkosť): Áno
Fujifilm Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR:
Fujifilm Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR je prvotriedny stredoformátový základný transfokačný (zoom) objektív z úplne novej profesionálnej rady objektívov Fujinon GF určených pre použitie s profesionálnymi stredoformátovými systémovými fotoaparátmi vybavenými bajonetom Fujifilm G. Objektív sa vyznačuje robustnou utesnenou konštrukciou, špičkovou optickou sústavou, konštantnou clonou v celom rozsahu ohniskových vzdialeností a lineárnym zaostrovacím motorom. Rozsah fyzickej ohniskovej vzdialenosť objektívu je 32-64mm no po prepočte na 35mm formát je ohnisková vzdialenosť objektívu 25-51mm. To zodpovedá uhlom záberu v rozsahu od 81° 46´ až po 46° 3´ v závislosti na aktuálne nastavenej ohniskovej vzdialenosti. Optická sústava objektívu je zložená zo 14-tich šošoviek, ktoré sú zoradené do 11-tich optických skupín. Je do nej zaradená aj jedna šošovka zo Super ED skla (Super nízko rozptylového), jedna šošovka z ED skla (nízko rozptylového) a tri asférické šošovky. Tieto špeciálne optické členy znižujú prejavy chromatickej aberácie, odleskov, vylepšujú prenos kontrastu, jasu, ostrosti, farebnú vernosť obrazu a korigujú optické skreslenie obrazu. Predné a zadné šošovky objektívu sú vybavené účinnou hydrofóbnou fluóritovou vrstvou, ktorá potláča usadanie nečistôt a uľahčuje čistenie povrchu šošovky. Takto navrhnutá optická konštrukcia objektívu zaostrovať už od 0,5m minimálnej zaostrovacej vzdialenosti pri 0,12x zväčšení obrazu a poskytuje špičkovú kvalitu obrazu. Objektív disponuje konštantnou svetelnosťou f/4 v celom rozsahu ohniskových vzdialeností a clona objektívu sa dá nastavovať v rozsahu od f/4 po f/32. Clonový mechanizmus objektívu je vybavený 9 tvarovanými lamelami, ktoré vytvárajú dokonale kruhový otvor pre čo najdokonalejšie rozostrenie pozadia. Pre automatické zaostrovanie je objektív vybavený vysokorýchlostným trojitým lineárnym zaostrovacím motorom, ktorý je tvorený tromi lineárnymi motorčekmi osadenými okolo optickej sústavy s rozostupom 120°. Pri svojej práci je motorček takmer bezhlučný, mimoriadne rýchly a hlavne spoľahlivý. Samotný motorček je aktivovaný povelmi zo zaostrovacieho systému fotoaparátu, ktorý pracuje na princípe fázovej detekcie. Mechanická konštrukcia objektívu z ľahkej zliatiny je veľmi odolná, ale napriek tomu ľahká. Pri priemere 92,6mm a dĺžke 116mm je hmotnosť objektívu iba 875g. Mechanická konštrukcia objektívu je napriek tomu robustná a odolná voči nárazom, prachu, vode, ale aj mrazom do -10°C. V prednej časti objektívu je na tubuse 77mm závit pre klasické kruhové filtre.
Vďaka týmto svojím vynikajúcim vlastnostiam ako aj špičkovej obrazovej kvalite je objektív mimoriadne vhodný pre fotografovanie portrétov, reportáže, svadobnej fotografie, krajinárskej fotografie, ako aj pre fotografovanie všetkého čo sa odohráva okolo od vás.

Vlastnosti objektívu Fujifilm Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR:
• Profesionálny základný stredoformátový objektív profesionálnej rady objektívov Fujinon GF určený pre použitie so stredoformátovými systémovými fotoaparátmi vybavenými bajonetom Fujifilm G.
• Veľmi kompaktná konštrukcia, vďaka ktorej je to jeden z najmenších transfokátorových objektívov vo svojej triede.
• Praktický rozsah teleohniskových vzdialeností od 32 po 64mm, po prepočte na 35mm kinofilm je to od 25 do 51mm.
• Konštantná svetelnosť f/4 vhodná aj pre fotografovanie v slabšom svetle.
• Prvotriedna optická konštrukcia so špičkovou obrazovou kvalitou pozostávajúca z 14 optických členov zoradených do 11 optických skupín.
• Optická sústava má jednu Super ED šošovku (Super nízko rozptylovú), jednu ED šošovku (nízko rozptylovú) a tri asférické šošovky. Tieto optické členy slúžia pre vykorigovanie chromatickej aberácie, zníženie odleskov, lepší prenos kontrastu, farebnú vernosť, vylepšenie ostrosti a elimináciu optického skreslenia obrazu..
• Vonkajší povrch prednej šošovky má hydrofóbickú fluoritovú úpravu pre prevenciu znečistenia jej povrchu.
• 9 lamelová clona s kruhovým otvorom pre dokonalý bokeh.
• Lineárny zaostrovací motor tiché a rýchle zaostrenie.
• Utesnená profesionálna mechanická konštrukcia objektívu z pevnej a ľahkej zliatiny je odolná voči nárazom, prachu, mrazu a stekajúcej vode.

Technické parametre objektívu Fujifilm Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR:
• Ohnisková vzdialenosť: 32-64mm (25-51mm ekvivalent pre 35mm formát)
• Zorný uhol: 81° - 46° 3´
• Maximálna clona: f/4
• Minimálna clona: f/32
• Optická konštrukcia: 14 členov / 11 skupín
• Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,5m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,12x
• Priemer filtrového závitu: 77mm
• Rozmery: 92,6 x 116 mm (145,5mm pri teleohnisku)
• Hmotnosť: 875g

Špecifikácia Fujifilm GFX 50R + Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR

Veľkosť snímača:Stredoformátové snímače
Počet megapixelov:51,4
Rýchlosť sekvenčného snímania:3
Stabilizátor obrazu:nemá
GPS modul:Nemá GPS
Bajonet fotoaparátuFujifilm GF
Bajonet objektívu:Fujifilm GF
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Utesnený fotoaparát
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/4.0
Priemer filtra objektívu77 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 5 999,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod