Fujifilm FUJICHROME VELVIA 50 Professional 120, Farebný zvitkový diapozitívny film

Fujifilm FUJICHROME VELVIA 50 Professional 120 [RVP 50] je profesionálny zvitkový farebný inverzný film pre použitie na dennom svetle. Vyznačuje sa vysokou kvalitou obrazu, jemným zrnom, presnou reprodukciou farieb v celej tónovej škále.
Výrobca:
Fujifilm
Obj. čislo:
2946212
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
13,90 € 11,58 €
-+

Fujifilm FUJICHROME VELVIA 50 Professional 120, Farebný zvitkový diapozitívny film

Uvedená cena je za jeden film.

Charakteristika Fujifilm FUJICHROME VELVIA 50 Professional 120:
Fujifilm FUJICHROME VELVIA 50 Professional 120 [RVP 50] je profesionálny inverzný zvitkový film s citlivosťou ISO 50 vyznačujúci sa veľmi silne saturovanými farbami (vyššia saturácia ako u FUJICHROME VELVIA 100F), minimálnou farebnou nestálosťou v rôznych svetelných situáciách, vysokou kvalitou obrazu, extrémne jemným zrnom, presným podaním farieb a veľmi vysokou ostrosťou. Film je určený pre profesionálne využitie v oblasti krajinárskej fotografii, fotografii prírody, reklamnej, produktovej a interiérovej fotografii. Prednosťou filmu je extrémne jemné zrno, mimoriadne vysoká rozlišovacia schopnosť a verná reprodukcia farebných poltónov. Je vhodný pre Push/Pull proces od -1/2 krokuaž do +1k kroku s minimálnou zmenou farby. Vďaka svojej jemnozrnnosti je film vhodný na veľkoformátové zväčšeniny a rovnako aj pre skenovanie. Rozlišovacia schopnosť filmu je 1,6:1 – 80riadkov/mm pri 1000:1 je to 160riadnov/mm.

Charakteristika filmového materiálu:
• Nominálna citlivosť filmu je ISO50 / 18°
• Film je určený pre denné svetlo
• Spektrálna citlivosť filmu je 390 – 680 nm
• Maximálna farebná stálosť pri rôznych farebných situáciách
• Detail s neuveriteľným jasom, presné podanie farieb a pokrytie celej tónovej škály
• Veľmi jemné zrno medzi inverznými materiálmi (hodnota RMS 8)*
• Mimoriadne vysoká rozlišovacia schopnosť robí materiál vhodným pre fotografovanie objektov s jemnou štruktúrou.

PSHC (Pure, Stable, High performance dye-forming coupler) technológia poskytuje vysokú čistotu farieb a maximálnu farebnosť stálosť, čím umožňujú vysoko hodnovernú reprodukciu farieb. Film je schopný reprodukovať farby s vysokou saturáciou.
CEL (Color-Extension Layer) technológia viacvrstvových farebných korekcií, ktoré umožňujú vierohodnú reprodukciu farebných odtieňov. Táto vrstva spolu s upravenou gradáciou a spektrálnou citlivosťou dáva filmu možnosť zaznamenať také okamžiky ako je svitanie, alebo západ slnka, sýtu listovú zeleň a ďalšie prírodné motívy s živou farebnosťou, tak ako ju vníma ľudské oko.
MSSC (Multi structured Sigma Crystal) technológia zvyšuje kvalitu ultra jemného zrna a poskytuje sýtosť farieb.

* RMS (Root Mean Square) - zavedený štandard meracej metódy pre posúdenie veľkosti zrna obsiahnutého vo svetlocitlivej emulzie filmu.

Použitie v praxi:
Film je ideálny pre situácie vyžadujúce vyššiu saturáciu farieb ako je napr. fotografia prírody, krajinárska, reklamná, produktová fotografia, alebo interiérové fotky. Film je vhodný pre Push/Pill procesing od -1/2 kroku až do +1 krok s minimálnou zmenou farebnosti.

Skladovanie:
Neexponované filmy sa skladujú v originálnych obaloch v suchom a chladnom prostredí (pri teplote 5-21°C a relatívnej vlhkosti 40-60%), mimo dosah pôsobenia škodlivých výparov, plynov a ionizujúceho žiarenia. Filmy skladované v chladničke je nutné nechať pred použitím temperovať pri izbovej teplote asi 2 hodiny, filmy skladované v mrazničke asi 6 hodín. Exponované filmy je potrebné čo najskôr vyvolať.

Pre viac informácií o charakteristikách a spracovaní filmu Fujifilm FUJICHROME VELVIA 50 Professional 120 si pozrite na stránkach jeho výrobcu Technický list

Špecifikácia Fujifilm FUJICHROME VELVIA 50 Professional 120, Farebný zvitkový diapozitívny film

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 13,90 €

Upozorni ma keď cena klesne pod