B+W Predsádková šošovka 67mm F-Pro DIGITAL NL-4 Close-up +4 E

B+W F-Pro DIGITAL NL-4 Close-up +4 E 67mm je predsádková šošovka vysokej akosti so zväčšením +4 dioptrie od firmy B+W. Vďaka použitým materiálom a technológiám je to ideálna predsádková šošovka pre nadšencov makro-fotografie.
Výrobca:
B+W
Obj. čislo:
76455
Dostupnosť tovaru:
Predaj skončil
44,90 € 37,42 €

B+W Predsádková šošovka 67mm F-Pro DIGITAL NL-4 Close-up +4 E

Predsádková makro šošovka B+W F-Pro DIGITAL NL-4 Close-up +4 E 67mm je predsádková šošovka priemeru 67mm ponúkajúca zväčšenie +4 dioptrie a prvotriedny výkon určený pre profesionálne aj amatérske použitie s digitálnymi aj klasickými filmovými fotoaparátmi. Predsádkové šošovky NL-4 po nasadení na objektív pôsobia ako lupy s dioptriou +4 a pomáhajú tak dosiahnuť potrebné zväčšenie fotografovaného objektu aj bez špecializovaného makro objektívu. Predsádkové šošovky sa využívajú najmä v makro fotografii a vyrábajú s rôznym zväčšením (+1, +2, +3, +4, +5, +10 dioptrií) pričom sa pre dosiahnutie čo najväčšieho zväčšenia obrazu dajú kombinovať aj s makro objektívmi. Predsádkové šošovky sú mimoriadne presne vybrúsené a vyleštené z prvotriedneho optického skla nemeckej sklárne Schott s vysokou priepustnosťou a nízkou odrazivosťou dopadajúceho svetla. Tieto špičkové optické šošovky sú presne usadené do štandardnej mosadznej objímky F-Pro. Samotné optické sklo predsádkovej šošovky je z vonkajších strán opatrené ochrannou antireflexnou vrstvou. Táto predsádková šošovka je určená pre použitie s objektívmi vybavenými filtrovým závitom 67mm. Vzhľadom na výšku štandardnej objímky F-Pro je vhodná pre objektívy s ohniskovou vzdialenosťou 35mm (pri formáte 35mm filmu) a viac. Je tiež použiteľná v závislosti od konštrukcie objektívu s takmer všetkými objektívmi s ohniskovou vzdialenosťou 28mm (pri formáte 35mm filmu) a nespôsobuje vinetáciu ani pri niektorých objektívoch s ohniskovou vzdialenosťou 20mm (pri formáte 35mm filmu).

Štandardná profesionálna obrúčka F-Pro:
Obrúčka F-Pro DIGITAL pri predsádkových makro šošovkách má celkovú výšku 7mm a po zaskrutkovaní do filtrového závitu objektívu presahuje o 4,5mm. Štandardná obrúčka plne vyhovuje pre použitie so širokouhlými objektívmi s ohniskovými vzdialenosťami od 35mm (pri formáte 35mm filmu) bez rizika vzniku vinetácie. V závislosti od konštrukcie objektívu je predsádková šošovka bez vinetácie použiteľná aj s takmer všetkými objektívmi s ohniskovou vzdialenosťou 28mm (pri formáte 35mm filmu) a s niektorými objektívmi s ohniskovou vzdialenosťou 20mm (pri formáte 35mm filmu). Obrúčka je vyrobená z mosadze, ktorá má oproti hliníku používanom u väčšiny konkurencie niekoľkonásobne vyššiu životnosť, mechanickú odolnosť a „nezahryzáva“ sa do filtrového závitu objektívu. Obrúčka F-Pro DIGITAL je vpredu vybavená závitom pre uchytenie ďalšieho filtra s priemerom závitu 67mm.

Špičkové optické sklo:
Predsádkové makro šošovky B+W používajú výhradne iba kvalitné optické sklo z nemeckej sklárne Schott, ktoré spĺňa najprísnejšie optické parametre a je zárukou optimálnej optickej kvality. Každé optické sklo používané na výrobu filtrov a predsádkových šošoviek prechádza kontrolou kvality podľa vysokých štandardov firmy B+W. Nakoľko filter sa po namontovaní na objektív stáva tiež súčasťou optickej sústavy objektívu sú naň kladené rovnako vysoké nároky ako na šošovky a optické členy objektívu. Vďaka vyše 60 ročnému know-how v sklárskom priemysle a technológii ovrstvovania optických skiel sa filtre firmy B+W po optickej stránke vyrovnajú svojimi vlastnosťami tým najlepším šošovkám používaným v objektívoch. B+W kladie veľký dôraz pri výrobe svojich filtrov na absolútnu homogenitu a čistotu svojich optických skiel, ktorých povrch sa vyznačuje dokonalou hladkosťou. Takto vyrobené predsádkové šošovky nespôsobujú rozptýlenie svetla, zníženie prenosu kontrastu či dvojitý obraz. Dokonca aj výskyt odrazov je minimálny.

Ochranná antireflexná vrstva:
Filter B+W F-Pro DIGITAL NL-4 Close-up +4 E 67mm je vybavený ochrannou antireflexnou úpravou, ktorá efektívne potláča vznik nežiaducich odleskov a „duchov“. Antireflexná ochranná vrstva je naparená na povrchu oboch strán optického skla predsádkovej šošovky a okrem excelentnej redukcie nežiaducich reflexov ho chráni pred účinkami vody a pred mechanickým poškodením.

10 ročná limitovaná záruka na filtre a predsádkové šošovky B+W:
Kvalitu fotografických filtrov a predsádkových šošoviek B+W potvrdzuje aj fakt, že firma PRO.Laika spol. s r.o. vám ako autorizovaný predajca filtrov a predsádkových šošoviek B+W ponúka na filtre a predsádkové šošovky produktovej línie PROFESSIONAL a PREMIUM až 10 ročnú limitovanú záruku. Pre uplatnenie záruky je teda potrebné predložiť kópiu dokladu o kúpe a krabičku od filtra s nalepeným hologramom 10LET ZÁRUKA.

Predĺžená limitovaná záruka sa vzťahuje najmä na:
- uvoľnenie optického skla filtra/predsádkovej šošovky z objímky
- výrazné zväčšenie vôle, alebo naopak „zahryznutie“ sa otočnej obrúčky na polarizačných, prechodových, ND Vario filtroch a predsádkových šošovkách
- vniknutie vlhkosti medzi optické sklá filtrov rady Käsemann
- vytvorenie „bubliny“ vplyvom roztmelenia u polarizačných filtrov
- odlúčenie antireflexných vrstiev
- lúpanie povrchovej úpravy objímok filtrov/predsádkových šošoviek

Firma PRO.Laika spol. s.r.o. si vyhradzuje právo na posúdenie každého reklamovaného filtra, prípadne na posúdenie autorizovanou inštitúciou.

Špecifikácia B+W Predsádková šošovka 67mm F-Pro DIGITAL NL-4 Close-up +4 E

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 44,90 €

Upozorni ma keď cena klesne pod