B+W ND variabilný filter 77mm XS-Pro DIGITAL ND Vario 2-32x MRC Nano

B+W XS-Pro DIGITAL ND Vario 2-32x MRC Nano 77mm je špičkový profesionálny variabilný ND filter tej najvyššej akosti od jednotky na trhu - firmy B+W. Vďaka použitým materiálom a technológiám je to ideálny filter pre profesionálov.
Výrobca:
B+W
Obj. čislo:
1072522
Dostupnosť tovaru:
Predaj skončil
359,90 € 299,92 €

B+W ND variabilný filter 77mm XS-Pro DIGITAL ND Vario 2-32x MRC Nano

Špičkový profesionálny variabilný ND filter B+W XS-Pro DIGITAL ND Vario 2-32x MRC Nano 77mm je 77mm filter ponúkajúci špičkový výkon určený pre profesionálne použitie s digitálnymi aj klasickými filmovými fotoaparátmi. ND (Neutral Density) filter je vlastne neutrálne šedý filter, ktorého použitím zámerne odfiltrujete prebytočné svetlo pri exponovaní fotografie, bez toho aby došlo k farebnému posunu. Tieto filtre sa používajú všade tam kde pre svoj kreatívny zámer potrebujete napr. použiť otvorené clony pri veľmi jasnom svetle a tím docieliť malej hĺbky ostrosti. Dovoľujú tiež ovplyvňovať ostrosť a rozmazanosť, alebo dlhú expozíciu pre rozmazanie pohybu. Variabilné ND filtre sú konštrukčne veľmi zaujímavé – sú zložené z dvoch optických skiel ktoré sa voči sebe otáčajú okolo svojej optickej osi, pričom na jednom optickom skle je aplikovaná lineárna polarizačná fólia a na druhom cirkulárna polarizačná fólia. Variabilný ND filter B+W XS-Pro DIGITAL ND Vario 2-32x MRC Nano 77mm ponúka vzájomným pootočením oboch jeho optických skiel nastavovať silu ND filtra v rozmedzí od hodnoty ND2x (zníženie expozície o 1 expozičný stupeň) po hodnotu ND32x (zníženie expozície o 5 expozičných stupňov). Konštrukcia filtra má rovnomerný účinok a navyše umožňuje fotoaparátom s meraním expozície a automatickým ostrením na princípe TTL (Thrue The Lens – skrz objektív) korektne exponovať a presne zaostrovať. Filter je vyrobený z prvotriednych planparalelných optických skiel nemeckej sklárne Schott s vysokou priepustnosťou a nízkou odrazivosťou dopadajúceho svetla. Sklá s polarizačnou fóliou sú presne usadené do nízkoprofilovej mosadznej objímky XS-Pro a sú lakované po hranách, čo im zabezpečuje vysokú ochranu proti nepriaznivým vplyvom prostredia a proti parazitným svetelným lúčom. Samotné optické sklo filtra je z oboch vonkajších strán opatrené extrémne tvrdou nanokryštálovou vrstvou Nano, ktorá ako ochranná vrstva kryje sedem antireflexných vrstiev MRC naparených na oboch stranách určených k usmernenie dopadu lúčov svetla. Filter je určený pre použitie s objektívmi vybavenými filtrovým závitom 77mm, ktorých ohnisková vzdialenosť je 17mm (pri formáte 35mm filmu) a viac.

Ultra nízka profesionálna obrúčka XS-Pro:
Obrúčka XS-Pro DIGITAL pri variabilných ND filtroch má celkovú výšku 6,5mm a po zaskrutkovaní do filtrového závitu objektívu presahuje iba o 4mm. Takto nízka obrúčka plne vyhovuje pre použitie s širokouhlými a ultraširokouhlými objektívmi s ohniskovými vzdialenosťami od 17mm (pri formáte 35mm filmu) bez rizika vzniku vinetácie. Obrúčka je vyrobená z mosadze, ktorá má oproti hliníku používanom u väčšiny konkurencie niekoľkonásobne vyššiu životnosť, mechanickú odolnosť a „nezahryzáva“ sa do filtrového závitu objektívu. Obrúčka XS-Pro DIGITAL je vpredu vybavená závitom pre uchytenie ďalšieho filtra s priemerom závitu 77mm.

Špičkové optické sklo:
Filtre B+W používajú výhradne iba kvalitné optické sklo z nemeckej sklárne Schott, ktoré spĺňa najprísnejšie optické parametre a je zárukou optimálnej optickej kvality. Každé optické sklo používané na výrobu filtrov prechádza kontrolou kvality podľa vysokých štandardov firmy B+W. Nakoľko filter sa po namontovaní na objektív stáva tiež súčasťou optickej sústavy objektívu sú naň kladené rovnaké nároky ako na šošovky a optické členy objektívu. Vďaka vyše 60 ročnému know-how v sklárskom priemysle a technológii ovrstvovania optických skiel sa filtre firmy B+W po optickej stránke vyrovnajú svojimi vlastnosťami tým najlepším šošovkám používaným v objektívoch. B+W kladie veľký dôraz pri výrobe svojich filtrov na absolútnu homogenitu a čistotu svojich optických skiel, ktorých povrch s presným planparalelným prevedením bez najmenšieho prehnutia sa vyznačuje dokonalou hladkosťou. Takto vyrobené filtre nespôsobujú rozptýlenie svetla, zníženie prenosu kontrastu či dvojitý obraz. Dokonca aj výskyt odrazov je minimálny.

Viacvrstvové ochranné antireflexné vrstvy MRC a nanokryštalická Nano vrstva:
Filter B+W XS-Pro DIGITAL ND Vario 2-32x MRC Nano 77mm používa legendárnu viacvrstvovú antireflexnú úpravu MRC, ktorá je v až 8-mych vrstvách naparená na povrchu oboch strán optického skla filtra. Antireflexná úprava MRC slúži k dokonalému usmerneniu optických dráh lúčov svetla a k účinnej redukcii nežiaducich reflexov, „duchov“ a farebných závojov. Antireflexnú úpravu chráni špeciálna extrémne tvrdá nanokryštalická vrstva Nano, ktorá je naparená na povrchu optického skla filtra ako posledná vrstva a slúži k ochrane menej tvrdých antireflexných vrstiev MRC pod ňou pred mechanickým poškodením. Táto špeciálna Nano vrstva zároveň chráni antireflexnú úpravu MRC pred účinkami vody a prachu, ktoré odpudzuje na princípe lotosového efektu. Filter je tak vybavený celkom 16 vrstvami antireflexnej úpravy.

10 ročná limitovaná záruka na filtre B+W:
Kvalitu fotografických filtrov B+W potvrdzuje aj fakt, že firma PRO.Laika spol. s r.o. vám ako autorizovaný predajca filtrov B+W ponúka na filtre produktovej línie PROFESSIONAL a PREMIUM až 10 ročnú limitovanú záruku. Pre uplatnenie záruky je teda potrebné predložiť kópiu dokladu o kúpe a krabičku od filtra s nalepeným hologramom 10LET ZÁRUKA.

Predĺžená limitovaná záruka sa vzťahuje najmä na:
- uvoľnenie optického skla filtra z objímky
- výrazné zväčšenie vôle, alebo naopak „zahryznutie“ sa otočnej obrúčky na polarizačných, prechodových a ND Vario filtroch
- vniknutie vlhkosti medzi optické sklá filtrov rady Käsemann
- vytvorenie „bubliny“ vplyvom roztmelenia u polarizačných filtrov
- odlúčenie antireflexných vrstiev
- lúpanie povrchovej úpravy filtrov

Firma PRO.Laika spol. s.r.o. si vyhradzuje právo na posúdenie každého reklamovaného filtra, prípadne na posúdenie autorizovanou inštitúciou.


Špecifikácia B+W ND variabilný filter 77mm XS-Pro DIGITAL ND Vario 2-32x MRC Nano

Priemer filtra77 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 359,90 €

Upozorni ma keď cena klesne pod